خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

گفتگو

خانه / ‫هنر جديد / گفتگو

گفتگو با عکاسی که دور از چشمان مأموران سعودی 15000 عکس گرفت!

«احمد ناطقی» کتابی فاخر و نفیس از کنگره‌ی بزرگ اسلام «حج» در عربستان را به نام مشِقِ عشق منتشر کرد، اين مجموعه به زعم بسیاری از کارشناسان فرهنگی و هنری به عنوان اثری بی‌نظیر و بی‌بديل در عکاسی حج به‌شمار می‌آيد .

هنر در طول تاریخ در بستر حوزه‌های علمیه رشد کرده است

هنر اسلامی میراثی است که از گذشتگان به ما ارث رسیده است. این عطیه الهی، پرچمش صد سال، ۲۰۰ سال است که دیگر در دست ما نیست.

خلاء فقه هنر گریبانگیر هنر عاشورایی / از موضوع عاشورا دلی تر نیست

یک گرافیست گفت: حذف بسیاری از نمادهای هنر شیعه و ملی و تاریخی با برخورد سطحی و سلیقه ای که نتیجه کم کاری فقهای معاصر در فقه هنر است، گریبانگیر هنر عاشورایی است.

نمادهای هنری چگونه وارد عزاداری محرم شد/ مردم، روشنفکران و هنر عاشورایی

احمد نادعلیان معتقدست هنری که مستقیم عاشورا را در خود نمایان می‌کند بیشتر مورد توجه عامه مردم بوده اما هنر ملهم از عاشورا خاستگاه روشنفکری دارد و مورد توجه هنرمندان تحصیل‌کرده دانشگاهی بوده است.

گفتگویی با مؤسس نخستین آموزشگاه تخصصی هنر در قم

خانم ملوک زینلی به مدت ۱۵ سال سر گروه گرافیک و هنر استان قم بوده و برای گسترش و ساماندهی گرافیک هنرستان‌های پسرانه و دخترانه تلاش نموده است و امروز اکثر دانش‌آموزان ایشان دبیر و اساتید دانشگاه‌اند و بعضی از آنها هنرمندان صاحب‌نام قم شده‌اند.

مکاشفه و تماشا؛ گفت و گویی با ابراهیم سلیمانی، پیشکسوت عکاسی

ارمغان حرفه‌ی عکاسی در زندگی من تغییر نگاهم بوده به پیرامون خودم، به جامعه، به طبیعت، به انسان، به آفرینش و به هر آنچه که با چشم می‌توان دید و تا حدودی می‌توانم بگویم از نگاه ساده و غریزی انسان و حتی نگاه تخصصی به یک نگاه محض و یک نگاه جستجو گر و نگاه به سمت نوعی بصیرت حرکت کرده است.

غایت هنر اسلامی

در سال‌های اخیر، مسئله هنر و رابطه آن با دین همواره یکی از دغدغه‌های مهم دینى، فرهنگی و اجتماعی بوده که گاه مورد توجه هنرمندان و پژوهشگران عرصه دین و هنر قرار گرفته و گاه نیز مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

هنر سفال؛ هنر جدید

قم از دیرباز به عنوان یکی از مراکز هنر سفال و لعاب در ایران شناخته می‌شده‌است. استفاده از انواع لعاب خاص و یا اشکال سازه‌ای متفاوت نسبت به دیگر مراکز سفالگری در ایران باعث شده سفالگران قمی به عنوان هنرمندان صاحب سبک در این زمینه شناخته شده و محصولاتشان گاه در سطح جهانی مورد اقبال قرارگیرد.

آشنایی با یکی از هنرمندان خطاط و گرافیست شهر قم

آقای احمد دیزرانی یکی از هنرمندان خطاط و گرافیست شهر قم می‌باشد وی کارشناسی گرافیک دارد. به شکل تخصصی در زمینه گرافیک آرم و نشانه و تایپوگرافی کار می‌کند و در کنار آن در زمینه طراحی تابلوهای خوش نویسی و نقاشی خط نیز فعالیت دارد.

خانه | تماس | درباره ما |