امام جمعه برتر کشوری: جایزه بزرگ از ظرفیت نماز جمعه استفاده کند/ امکانات ما در اختیار فیلمسازان است

1392 .30 مرداد

با اعلام آمادگی "حجت الاسلام سید ابوالفضل حسینی" امام جمعه برتر کشوری در زمینه خلاقیت و استفاده از روش‏های هنری در تبلیغ، فیلمسازان ایلامی می توانند با مراجعه به دفتر امام جمعه شهرستان ملکشاهی از امکانات فیلمسازی این دفتر در جهت تولید آثار برای جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) بهره برداری نمایند.

به گزارش  روابط عمومی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در دیدار "امام جمعه برتر کشوری در خلاقیت و استفاده از روشهای هنری در تبلیغ" با دبیر هنری جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) راهکارهای همکاری ائمه جمعه با این جشنواره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار که دیروز سه شنبه 29 مرداد 1392 در دبیرخانه دائمی جشنواره فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) در قم انجام شد، «حجت الاسلام سید ابوالفضل حسینی» امام جمعه شهرستان ملکشاهی به ارائه گزارشی از فعالیت‏های دفتر امام جمعه این شهرستان در زمینه های هنری پرداخت.

وی تولید آثار هنری ـ از جمله فیلم‏های مستند و داستانی کوتاه و نیمه بلند ـ در زمینه های مذهبی و دینی با استفاده از پتانسیل نیروهای بومی منطقه را از جمله فعالیت های این دفتر دانست که چندین بار نیز در جشنواره های مختلف مورد تقدیر قرار گرفته اند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) به روش های هنری گفت: ما نیز در حد بضاعت خود تلاش کردیم که به روش‏های هنری به این اهانت‏ها پاسخ دهیم؛ لذا برنامه هایی چون "مسابقه نقاشی ترسیم جنبه های رحمانی زندگی پیامبر(ص)" را در سطح مدارس ملکشاهی برگزار کردیم و چندین فیلم داستانی نیز در پاسخ به این اهانت با حمایت های دفتر امام جمعه تولید کردیم.

این امام جمعه خلاق و هنردوست اضافه کرد: با توجه به اهمیت جایگاه هنر در امر تبلیغ و انتقال آموزه های دینی، دفتر امام جمعه ملکشاهی وسایل و تجهیزات لازم برای فیلم سازی را فراهم کرده و در اختیار هنرمندان منطقه ایلام قرار داده است تا به تولید اثر بپردازند.تصاویری از پشت صحنه فیلم مستند "با بهار جمله بسازید"  /  اثر فیلمسازان بومی، به تهیه کنندگی دفتر امام جمعه ملکشاهی   / منبع عکس ها: وب نوشت امام جمعه شهرستان ملکشاهی

حسینی با تأکید بر لزوم ساخت آثار متعدد درباره پیامبر(ص) تأکید کرد: با توجه به پتانسیل موجود آماده ایم تا امکانات و تجهیزات دفتر را در اختیار فیلم‏سازان استان ایلام قرار دهیم تا به تولید آثار برای جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) بپردازند.

وی همچنین پیشنهاد کرد که مسؤولان برگزاری جشنواره، با حضور در اجلاس سالانه ائمه جمعه کشور ـ که شهریورماه جاری برگزار می شود ـ از ظرفیت های نهاد نماز جمعه برای تشویق هنرمندان شهرهای مختلف برای شرکت در جایزه بزرگ بهره برداری نمایند.

در ادامه این دیدار مسؤولان دبیرخانه جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با استقبال از پیشنهادهای حجت الاسلام حسینی، آمادگی دبیرخانه جشنواره را برای هرگونه همکاری با هنرمندان ـ از جمله ارائه طرح، ایده و مشاوره ـ برای تولید فیلم اعلام کردند.
 
شایان ذکر است نخستین دوره جشنواره فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می شود. این جشنواره در دو رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند) و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی نظیری به نفرات برتر تعلق خواهد گرفت.

خانه | تماس | درباره ما |