نشست كارگروه بين الملل جايزه بزرگ پيامبر اعظم(ص) برگزار شد/ سالار: جهان اسلام در حق پيامبر(ص) كوتاهي كرده است

1392 .7 مهر

معاون امور بين الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در نشست كارگروه بين الملل جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با اشاره به اقداماتی که در غرب و در سال‏های اخیر برای توهين به مقدسات اسلامي انجام شده است گفت: واقعيت اين است كه جهان اسلام در حق پيامبر(ص) كوتاهي كرده و ايشان را به جهانيان معرفی نکرده است.

به گزارش  روابط عمومی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) نشست كارگروه بين الملل جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) عصر يكشنبه 7 مهر 1392 در تهران برگزار شد.
 
در این نشست که با حضور «حجت الاسلام والمسلمین محمد سالار» معاون امور بين الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مديران و كارشناسان اين معاونت و مسئولان دبيرخانه دائمی جشنواره فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) مسائل مختلف جایزه بزرگ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
در ابتدای این نشست، «حجت الاسلام حسینی عارف» دبیر جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) گزارشی از روند جشنواره ارائه کرد و انتظاراتي كه از معاونت امور بين الملل در اين رابطه وجود دارد را برشمرد.
 
وي پيامبر اكرم(ص) را فصل مشترك همه مسلمانان جهان از هر فرقه و مذهب دانست و با اعلام اينكه ضعف بزرگ ما در اطلاع رساني جشنواره بوده است گفت: هنرمندان، نويسندگان و مترجمان زيادي هستند كه اگر فراخوان جايزه بزرگ به آنها برسد تمايل به شركت در جشنواره دارند.
 
سپس معاون امور بين الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تأكيد بر اهميت برگزاري اين جشنواره به بيان ظرفيت هاي مراكز و شخصيت هاي مرتبط با مجمع در اين زمينه پرداخت.
 
«حجت الاسلام والمسلمین محمد سالار» با اشاره به اقداماتی که در غرب و در سال‏های اخیر برای توهين به مقدسات اسلامي انجام شده است گفت: واقعيت اين است كه جهان اسلام در حق پيامبر(ص) كوتاهي كرده و ايشان را به جهانيان نشناسانده است.
 
عضو شوراي سياستگزاري جشنواره بين المللي امام رضا(ع) تجربه برگزاري اين جشنواره را براي جايزه بزرگ مفيد دانست و گفت: جشنواره امام رضا(ع) نيز در دوره هاي اول "آزمون و خطا" داشت؛ اما اينك جا افتاده است و در بخش هاي بين المللي، ملي و استاني بخوبي فعاليت مي كند.
 
سالار با تأكيد بر اينكه جايزه بزرگ پيامبر اعظم(ص) حتماً بايد امسال برگزار شود گفت: شايد در دوره اول استقبالي كه انتظار داريم را نداشته باشيم اما برگزاري آن قدم خوبي براي آينده خواهد بود.
 
وي به تهمت هاي دشمنان اسلام به شيعيان هم اشاره كرد و افزود: بايد تيزرهاي تبليغاتي اين جشنواره را از طريق شبكه هاي ماهواره اي بين المللي و سايت هاي مختلف پخش كنيم؛ چرا كه تبليغات بين المللي و ارسال انبوه فراخوانها حتي اگر به جذب هنرمندان منجر نشود اين تهمت كه شيعيان به پيامبر اكرم(ص) اهميت نمي دهند را خنثي مي كند.
   
در ادامه این نشست هریک از مديران معاونت امور بين الملل به بیان نظرات خود پرداختند.
 
مطابق مصوبات جلسه امروز اين كارگروه، «آقاي سيد محمدحسين امامي العريضي» به عنوان رابط معاونت امور بين الملل مجمع با دبيرخانه جايزه بزرگ پيامبر اعظم(ص) انتخاب شد.
 
شایان ذکر است نخستین دوره جشنواره فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می شود. این جشنواره در دو رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند) و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی نظیری به نفرات برتر تعلق خواهد گرفت.
 
علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) به نشانی www.islamicartz.com/festival مراجعه فرمایید.

خانه | تماس | درباره ما |