میرزاخانی: تمام امکانات انجمن سینمای جوانان در اختیار هنرمندانی است که برای پیامبر(ص) فیلم بسازند

1392 .26 مهر

«هاشم میرزاخانی» ریس انجمن سنمای جوانان ایران تأکید کرد: هر کدام از هنرمندان جوانی که بخواهد برای دفاع از پیامبر(ص) و شرکت در این جشنواره فیلم بسازند می توانند با مراجعه به دفاتر انجمن در سراسر کشور، از ابزار و امکانات سخت افزاری آنها به شکل رایگان استفاده کنند.

به گزارش  روابط عمومی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) دبیر جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با «هاشم میرزاخانی» رئیس انجمن سینمای جوانان کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در محل این انجمن در تهران برگزار شد، «حجت الاسلام حسینی عارف» در ابتدا درباره اهداف برگزاری این جایزه توضیحاتی ارائه داد و گفت: پس از سلسله اهانت هایی که در لباس هنر به ساحت مقدس رسول مکرم اسلام(ص) صورت گرفت، مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصمیم گرفت تا با روش های فرهنگی و هنری به مقابله با این اقدامات برخیزد.

وی با اشاره به فیلم موهنی که چندی پیش در شبکه های اجتماعی منتشر شد ادامه داد: مجمع با برگزاری این جشنواره، از هنرمندان مسلمان و موحد جهان دعوت می کند تا با ساخت فیلم‏های کوتاه درباره پیامبر(ص) و انتشار آنها در پایگاه های اینترنتی پرمخاطب در سراسر دنیا، با ابزار فیلم و هنر به مقابله با دشمنان اسلام برخیزند.

حسینی عارف با بیان اینکه این برنامه اولین دوره از جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) است که در دوره اول با نام "جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)" برگزار می شود و در سال های بعد نیز خاندان مکرم ایشان و اهل بیت(ع) را به مردم جهان معرفی خواهد کرد، افزود: جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در دو رشته "نگارش یا ترجمه کتاب به زبان انگلیسی" و "ساخت فیلم کوتاه" درباره رسول الله(ص) برگزار می شود.

مدیرکل فناوری اطلاعات مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه این جشنواره در بخش فیلم کوتاه در سه شاخه «فیلم داستانی»، «فیلم مستند» و «انیمیشن» برگزار می شود تأکید کرد: جوایز این جشنواره نیز بسیار وزین و متناسب با اهداف این جشنواره است.

حسیتی عارف سپس با اشاره به ظرفیت های انجمن سینمای جوانان ایران تصریح کرد: انتظار جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) از مسؤولان انجمن سینمای جوانان، همکاری با مسئولان جشنواره در هدایت اندیشه ها و خلاقیت های فیلمسازان جوان سراسر کشور به سمت تولید آثار فاخر در حوزه معرفی پیامبر اعظم(ص) است.

در ادامه این دیدار رئیس انجمن سینمای جوان کشور با بیان اینکه کار و فعالیت برای پیامبر گرامی(ص) و اهل بیت معظم ایشان، کار برای ارتقای دین در جهان و شناساندن وجه مهر و محبت پیامبر اعظم (ص) به جهانیان است، گفت: ساخت تعداد زیادی فیلم، نیازمند وجود تعداد زیادی فیلمنامه قوی در حوزه دین و پیامبر اسلام(ص) است که در حال حاضر دست این انجمن از این تعداد فیلمنامه خالی است.
 


«هاشم میرزاخانی» با اشاره به وجود تعداد زیادی فیلمساز جوان و جویای نام و سرشار از خلاقیت هنری در بیش از 60 دفتر این انجمن در سراسر کشور گفت: انجمن ظرفیت بالایی در ساخت فیلم کوتاه دینی ـ مذهبی دارد که البته همه امکانات این انجمن نیز برای ایجاد موج رسانه ای و جهانی در حمایت و معرفی پیامبر اعظم(ص) در خدمت مسئولان جشنواره و فیلمسازان جوان قرار خواهد گرفت.
 
وی تأکید کرد: هر کدام از هنرمندان جوانی که بخواهد برای دفاع از پیامبر(ص) و شرکت در این جشنواره فیلم بسازند می توانند با مراجعه به دفاتر انجمن در سراسر کشور، از ابزار و امکانات سخت افزاری آنها به شکل رایگان استفاده کنند.

پس از اتمام سخنان رئیس انجمن سینمای جوانان ایران، حسینی عارف دبیر جشنواره پیامبر اعظم(ص) با تشکر از حسن نیت آقای میرزاخانی گفت: مسؤولان برگزاری جشنواره با استفاده از منابع غنی و کارشناسان قوی دینی ـ رسانه ای در قم، مشکل تولید فیلمنامه را رفع خواهند کرد؛ لذا هنرمندانی که مشکل فیلنامه دارند با دبیرخانه جشنواره در قم تماس حاصل نمایند.

در پایان این دیدار دو طرف خواستار انعقاد تفاهم نامه ای برای همکاری فیمابین گردیدند.
 
شایان ذکر است نخستین دوره جشنواره فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می شود. این جشنواره در دو رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند) و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی نظیری به نفرات برتر تعلق خواهد گرفت. 

خانه | تماس | درباره ما |