رئیس حوزه هنری: سالهاست که می خواهم به پیامبر ادای دین کنم/ همه امکانات حوزه در اختیار جشنواره پیامبر اعظم(ص) است

1392 .5 آذر

مؤمنی شریف با اشاره به ساخت فیلم حضرت محمد(ص) از سوی «مجید مجیدی» کارگردان نام آشنا و متعهد کشورمان، اظهار داشت: این پروژه با حمایت های مادی و معنوی مقام معظم رهبری پیش رفته است و حضور ایشان در پشت صحنه ساخت این فیلم می تواند نقطه عطفی در تاریخ سینمای ایران باشد.

 دبیر جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با «محسن مؤمنی شریف» رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در دفتر مرکزی حوزه هنری در تهران برگزار شد، «حجت الاسلام حسینی عارف» در ابتدا درباره اهداف برگزاری این جایزه توضیحاتی ارائه داد و گفت: پس از سلسله اهانت هایی که در لباس هنر به ساحت مقدس رسول مکرم اسلام(ص) صورت گرفت، مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصمیم گرفت تا با روش های فرهنگی و هنری به مقابله با این اقدامات برخیزد.

وی با اشاره به فیلم موهنی که چندی پیش در شبکه های اجتماعی منتشر شد ادامه داد: مجمع با برگزاری این جشنواره، از هنرمندان مسلمان و موحد جهان دعوت می کند تا با ساخت فیلم‏های کوتاه درباره پیامبر(ص) و انتشار آنها در پایگاه های اینترنتی پرمخاطب در سراسر دنیا، با ابزار فیلم و هنر به مقابله با دشمنان اسلام برخیزند.

حسینی عارف با بیان اینکه این برنامه اولین دوره از جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) است که در دوره اول با نام "جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)" برگزار می شود و در سال های بعد نیز خاندان مکرم ایشان و اهل بیت(ع) را به مردم جهان معرفی خواهد کرد، افزود: جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در زمینه "نگارش یا ترجمه کتاب به زبان انگلیسی"، "ساخت فیلم کوتاه" و "نگارش فیلمنامه" درباره رسول الله(ص) برگزار می شود.

مدیرکل فناوری اطلاعات مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه این جشنواره در بخش فیلم کوتاه در سه شاخه «فیلم داستانی»، «فیلم مستند» و «انیمیشن» برگزار می شود تأکید کرد: جوایز این جشنواره نیز بسیار وزین و متناسب با اهداف این جشنواره است.

وی با بیان اینکه حوزه هنری، مأمن و مأوای هنرمندان متعهد کشور است، ادامه داد: انتظار جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) از مسؤولان این حوزه، همکاری با مسئولان جشنواره در هدایت اندیشه ها و خلاقیت های فیلمسازان، هنرمندان و نویسندگان سراسر کشور به سمت تولید آثار فاخر برای معرفی پیامبر اعظم(ص) است.
 


حسینی عارف سپس با اشاره به ظرفیت های حوزه هنری تصریح کرد: حوزه هنری می تواند با استفاده از بانک اطلاعاتی هنرمندان مرتبط با خود در سراسر کشور آنها را جهت تولید آثار برای پیامبر اعظم(ص) تشویق نماید.

در ادامه این دیدار رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با تشکر از اقدام مجمع برای برگزاری این جشنواره گفت: شیعیان تا به امروز کمتر از طریق هنر و رسانه به معرفی پیامبر اعظم(ص) پرداخته اند و همین مسأله سبب جولان فیلم ها و آثار ضد اسلامی در بازارهای جهانی فیلم و سینما شده است.

محسن مؤمنی شریف با اعلام اینکه حوزه هنری با تمام توان خود به برگزاری جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) کمک خواهد نمود تأکید کرد: دبیرخانه جایزه بزرگ از طریق اداره کل استانهای حوزه می‏تواند با هنرمندان استانی مرتبط شده و از آنها بخواهد که در این جشنواره فعال شوند.

وی با اشاره به ساخت فیلم حضرت محمد(ص) از سوی «مجید مجیدی» کارگردان نام آشنا و متعهد کشورمان، اظهار داشت: این پروژه با حمایت های مادی و معنوی مقام معظم رهبری پیش رفته است و حضور ایشان در پشت صحنه ساخت این فیلم می تواند نقطه عطفی در تاریخ سینمای ایران باشد.

رئیس حوزه هنری با بیان اینکه خود ما سالهاست که می خواهیم از طریق ابزار هنری، به پیامبر گرامی(ص) ادای دین کنیم که متأسفانه کمبود منابع مالی، مانع از آن شده است افزود: حال که مجمع جهانی اهل بیت(ص) تصمیم به انجام چنین کاری گرفته است، از شما تشکر می کنیم و همه امکانات حوزه هنری را در اختیار جشنواره پیامبر اعظم (ص) قرار خواهیم داد.

مؤمنی با اشاره به اتمام ترجمه ای فاخر از کتاب زیبای «محمدرضا سرشار» نویسنده انقلابی و متعهد کشور درباره پیامبر اکرم(ص) به زبان انگلیسی، خاطرنشان کرد: حوزه هنری با شرکت دادن این کتاب در جشنواره ، به هرچه وزین تر شدن جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) کمک خواهد کرد.

در پایان این دیدار دفتر تهران جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در ساختمان حوزه هنری مشغول به فعالیت شد و دو طرف خواستار انعقاد تفاهم نامه ای برای همکاری فیمابین گردیدند.
 
شایان ذکر است نخستین دوره جشنواره فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می شود. این جشنواره در سه رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند)، فیلمنامه و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی نظیری به نفرات برتر تعلق خواهد گرفت. 

خانه | تماس | درباره ما |