در مشهد برگزار مي‌شود

دومين نشست‌ تخصصی جايزه بزرگ پيامبر اعظم(ص)

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری اهل‌‏بیت(ع) ـ ابنا 1392 .17 آذر

در نشست دوم سلسله نشست‌های دهگانه "آسیب شناسی سینمای دینی" این بار صدرعاملی و خزایی فر به واکاوی ماهیت سینمای دینی و هنر دینی خواهند پرداخت و این موضوع را مورد بحث قرار خواهند داد.

در نشست دوم سلسله نشست‌های دهگانه "آسیب شناسی سینمای دینی" این بار صدرعاملی و خزایی فر به واکاوی ماهیت سینمای دینی و هنر دینی خواهند پرداخت و این موضوع را مورد بحث قرار خواهند داد که آیا سینمای دینی اساسا یک ژانر مستقل سینمایی است و یا می‌توان آن را در سایر ژانرهای سینمایی تعریف کرد؟
دومين نشست تخصصي جايزه بزرگ پيامبر اعظم(ص) از سلسله نشست هاي "آسيب‌شناسی سينمای دينی" عصر پس فردا سه شنبه 19 آذرماه 1392 در مشهد مقدس برگزار می‌شود.هنر اسلامی ـ پوستر دومين نشست‌ تخصصی جايزه بزرگ پيامبر اعظم(ص)
اين نشست تخصصی با موضوع "مفاهیم اخلاقی در فيلم دينی" با حضور «رسول صدرعاملی» کارگردان صاحب سبک ایرانی و «دکتر علی خزایی فر» كارگردان متعهد سينما از سوی مجمع جهانی اهل بيت(ع) و نهادهای همكار برگزار خواهد ‌شد.
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی، معاونت دانشجویی فرهنگی این دانشگاه، خبرگزاری ابنا، سایت هنر اسلامی، سایت هفت سینما و حوزه هنری از همکاران دبیرخانه جایزه بزرگ برای برگزاری این نسبت هستند. 
هنرمندان، دانشجويان و عموم علاقه‌مندان به حضور در این نشست تخصصی، می‌توانند از ساعت 14:30 روز سه شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد حضور یابند.
اولین نشست از این سلسله نشست‌ها با عنوان "ویژگی های کارگردانی در فیلم دینی" روز چهارشنبه 10 مهر با حضور «فرزاد مؤتمن»، «هادی مقدم‌دوست»، «سید علیرضا حسینی عارف» و «سید عبدالجواد موسوی» در مرکز مشارکت‌های فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار شده بود.
شایان ذکر است نخستین دوره جشنواره فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می شود. این جشنواره در سه رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند)، فیلمنامه و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی نظیری به نفرات برتر تعلق خواهد گرفت. 
مهلت ارسال آثار به این جشنواره که مطابق اعلام قبلی تا 20 آذر 1392 تعیین شده بود بنا به درخواست علاقه‌مندان تا 15 بهمن تمدید شده است.

خانه | تماس | درباره ما |