شکیبادل: مراسم اختتامیه جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در اسفند 92 برگزار می‏شود

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری ابنا 1392 .22 آذر

اولین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری اهل بیت(ع) ـ با عنوان "جایزه بزرگ پیامبر اکرم (ص)" ـ در مجمع جهانی اهل بیت(ع) کلید خورد که بحمدالله هنرمندان و جوانان با ارسال آثار زیادی در شاخه های فیلم کوتاه، پویانمایی و فیلمنامه از آن استقبال کرده اند.
دومين نشست تخصصي جايزه بزرگ پيامبر اعظم(ص) عصر روز سه شنبه 19 آذرماه 1392 با استقبال غیر منتظره هنردوستان مشهدی برگزار شد.
این همایش که دومین جلسه از سلسله نشست های "آسيب‌شناسی سينمای دينی" محسوب می شد با عنوان "مفاهیم اخلاقی در فيلم دينی" و با حضور «رسول صدرعاملی» کارگردان صاحب سبک ایرانی، «دکتر علی خزایی فر» كارگردان متعهد سينما و «محمد شکیبادل» دبیر هنری جایزه بزرگ، از سوی مجمع جهانی اهل‌بيت(ع) و نهادهای همكار برگزار گردید.
آنچه در پی می‏آید اهم سخنان محمد شکیبادل در این نشست است:
ــ مجمع جهانی اهل بیت (ع) که اکثریت مخاطبان آن برون مرزی هستند، دهها نمایندگی در کشور های مختلف دارد و هدفش معرفی اسلام و تشیع به کسانی است که شناخت مناسبی از معارف قرآن و عترت ندارند.
ــ اولین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری اهل بیت(ع) ـ با عنوان "جایزه بزرگ پیامبر اکرم (ص)" ـ در مجمع جهانی اهل بیت(ع) کلید خورد که بحمدالله هنرمندان و جوانان با ارسال آثار زیادی در شاخه های فیلم کوتاه، پویانمایی و فیلمنامه از آن استقبال کرده اند.
ــ جایزه بزرگ پیامبر اعظم (ص) در صدد معرفی چهره تابناک پیامبر اکرم(ص) است و می خواهد جلوه های رفتاری ایشان را در تمام امور زندگی معرفی کند.
ــ بسیاری از مردم جهان نسبت به اسلام و پیامبر اعظم(ص) تلقی نادرستی دارند و این جشنواره تلاش دارد چهره واقعی آن حضرت را به آنان معرفی کند.
ــ مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا نیمه بهمن ماه 1392 است.
ــ مراسم اختتامیه و اهدای جوایز جشنواره در اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
ــ قبل از برگزاری مراسم پایانی جشنواره، سلسله نشست  های پیوسته ای پیش بینی شده است که اولین نشست آن در تهران برگزار شد و این دومین نشست است.
ــ هدف ما از برگزاری این نشست های تخصصی، اولاً معرفی جایزه بزرگ، ثانیاً مفاهیم دینی با سینما و هنر، و ثالثاً آسیب شناسی مفهوم سینمای دینی است.

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی، معاونت دانشجویی فرهنگی این دانشگاه، خبرگزاری ابنا، سایت هنر اسلامی، سایت هفت سینما و حوزه هنری از همکاران مجمع جهانی اهل بیت(ع) و دبیرخانه جایزه بزرگ برای برگزاری این نشست بودند.

خانه | تماس | درباره ما |