مجتهد شبستری: جانمان را هم فدای پیامبر می کنیم چه رسد به سرمایه گذاری مالی، علمی و هنری

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری اهل‌‏بیت(ع) ـ ابنا 1392 .3 دی

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اهانت هایی که در غرب به پیامبر اکرم(ص) می شود گفت: باید برای مقابله با این اهانت‏ها علاوه بر ایثار و سرمایه گذاری از لحاظ مالی و جانی٬ لساناً٬ قدماً و قلماً هم همت داشته باشیم.

 رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اهانت هایی که در غرب به پیامبر اکرم(ص) می شود گفت: تلاش های بسیاری در مخدوش کردن چهره پیامبر گرامی اسلام(ص) انجام می شود و در این راستا از ابزارهای هنری مانند رمان، کاریکاتور و فیلم استفاده می کنند.
«آیت الله محسن مجتهد شبستری» افزود: انتشار کاریکاتورهای موهن٬ تلاش مزبوحانه ای بود که نخست از دانمارک شروع شد و هدف از آن این بود که پیامبر اکرم(ص) را به عنوان عنصری جنگ طلب و تروریست معرفی کنند.
مجتهد شبستری که با خبرنگار ابنا گفتگو می کرد با تأکید بر اینکه باید با استفاده از ابزار مختلف با این اهانت ها مقابله کرد گفت: ما جانمان را هم فدای پیامبر می کنیم، لذا باید در این زمینه علاوه بر ایثار و سرمایه گذاری از لحاظ مالی و جانی٬ لساناً٬ قدماً و قلماً هم همت داشته باشیم.
رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به برگزاری اولین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) از سوی این مجمع هم اشاره و تصریح کرد: برگزاری جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) کاری ارزشمند است.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه تبریز در پایان خاطرنشان کرد: ان شاء الله تلاش فعالان ضد اسلامی همچون کاریکاتوریست‎های هتاک به جایی نخواهد رسید؛ چراکه  "للحق دولة و للباطل جولة" و اینها از بین رفتنی هستند.
شایان ذکر است؛ نخستین دوره جشنواره بین امللی فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می شود. این جشنواره در سه رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند)، فیلمنامه و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی نظیری به نفرات برتر تعلق خواهد گرفت.

خانه | تماس | درباره ما |