توصیه استاد علی نصیریان برای شرکت کنندگان در جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) / قرآن را ملاک ساخت آثار قرار دهید

1392 .4 دی

یک شخص سخیف با کاری ابلهانه و غیرانسانی حرف‌هایی را به پیامبر اعظم(ص) نسبت می‌دهد که نشان از شناخت ضعیف او دارد؛ اما در این میان ناتوانی ما در شناساندن شخصیت عظیم پیامبر(ص) به جهان هم زمینه ساز این اهانتهاست.

یک پیشکسوت تئاتر و سینما شخصیت عظیم رسول مکرم(ص) را برای پذیرای وحی خواند و با تأکید بر لزوم ساخت آثار سینمایی درباره ایشان گفت: بزرگ‌ترین حُسن، نیکی، معجزه و تمامی خوبی‌ها را خداوند یک‌جا به قرآن داد و آن را بر انسانی نازل کرد؛ پس آن انسان، شخصی است با صفات والا و بالا.
 
«استاد علی نصیریان» ادامه داد: قرآن کریم یک معجزه، یک کرامت و یک اتفاق استثنایی است. مسلماً کسی می توانست امانتدار زبان قرآن، کلام قرآن و مطالب آسمانی قرآن باشد که از خصوصیات برجسته و توانایی فوق‌العاده‌ای بهره می برد و می‌توانست این بار سنگین را با جان و دل تحمل کند و این وظیفه دشوار را به انجام رساند.
 
وی که با روابط عمومی جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) گفت‌و‌گو می‌کرد توهین به ساحت مقدس حضرت رسول(ص) در غرب را ناشی از عدم شناخت و معرفی درست نبی مکرم(ص) دانست و افزود: یک شخص سخیف با کاری ابلهانه و غیرانسانی حرف‌هایی را به پیامبر اعظم(ص) نسبت می‌دهد که نشان از شناخت ضعیف او دارد؛ اما در این میان ناتوانی ما در شناساندن شخصیت عظیم پیامبر(ص) به جهان هم زمینه ساز این اهانتهاست.
 
استاد نصیریان با تأکید بر این نکته که حضرت محمد(ص) زبان قرآن است گفت: قرآن سر تا پا و کلام به کلامش معجزه است؛ حال تأکید بر این نکته که پیامبر(ص) رابط خداوند در نزول این وحی برای انسان‏ها بوده است، زبان بیگانگانی که شناخت کافی از ایشان ندارند را کوتاه می سازد.
 
بازیگر فیلم ماندگار "بوی پیراهن یوسف" اضافه کرد: قرآن متنی است که واقعیت و وجود دارد؛ این را کسی نمی‌تواند منکر شود. از سوی دیگر نمی‌شود حضرت محمد(ص) را از وحی، از قرآن و از این معجزه جاوید جدا نمود. در نتیجه در جواب به آن کسانی‌که توهین می‌کنند باید با زبان قرآنی که کلام خداوند است پاسخ داد.
 
نصیریان با اشاره به تلاش‌های مذبوحانه یک کشیش سفیه در آمریکا تأکید کرد: افراد متعصبی که قرآن را می‌سوزانند، نه درک درستی از خداوند و جریان وحی دارند و نه مذهبی و مسیحی واقعی هستند. مراجعه به قرآن بهترین و مطمئن‌ترین راه برای پاسخ‌گویی قاطع و محکم به این افراد متعصب است.

این استاد سینما و تئاتر در پایان به فیلم سازان جوانی که می‌خواهند در عرصه فیلمسازی باری پیامبر گام بردارند توصیه کرد: برای کارهای فیلم‌سازی در این‌گونه جشنواره ها نیز رجوع به قرآن مهم‌ترین و مطمئن‌ترین منبع برای فیلمسازان است. تاکید بر بزرگی و عظمت پیامبر اعظم(ص) و اینکه پشتوانه آن حضرت، قرآن است مهم‌ترین راه‌کاری است که به فیلم‌سازان جوان برای شرکت در جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) توصیه می‌کنم.
 
شایان ذکر است نخستین دوره جشنواره فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می شود. این جشنواره در سه رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند)، فیلمنامه و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی نظیری به نفرات برتر تعلق خواهد گرفت.

خانه | تماس | درباره ما |