جایزه بزرگ پیامبراعظم(ص)

عاملی: زبان امروز دنیا٬ زبان هنر است

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا 1392 .29 بهمن

در یکی از جنگ های پیغمبر(ص)٬ سربازی از مسلمانان شمشیر را بالا برد که بر مشرکی فرود آورد٬ آن مشرک بلافاصله شهادتین را بر زبان آورد؛ ولی سرباز اعتنا نکرد و وی را کشت. پیغمبر(ص) فرمودند: "چرا پس از جاری کردن شهادتین امانش ندادی؟" سرباز در پاسخ به سست بودن ایمان مشرک و ترس از جان اشاره کرد. ولی پیامبر اسلام(ص) تصریح کردند: "تشخیص ایمان قلبی و ظاهری کار خداست نه تو". این ماجرا را باید بر پیشانی سازمان ملل متحد نوشت.
نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهانت های سال‏های اخیر به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) گفت: این تحرکات غربی‏ها همه به خاطر ترس از چهره عقلانی اسلام است.
«آیت الله سید حسن عاملی» با بیان اینکه دشمنان اسلام می‏خواهند جاذبه های اسلام را  حذف و نفرت را جایگزین آن کنند افزود: انصافاً آنها برای این نفرت پراکنی خیلی خوب کار کردند و با تشکیل گروه های تروریستی همچون طالبان و القاعده جنایات بسیار وحشتناکی را به اسم اسلام و مسلمانان انجام داده و می‏دهند.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اضافه کرد: برای مثال٬ ترور «ملاله یوسف زی» دانش آموز پاکستانی که به سخنان طالبان مبنی بر عدم حضور دختران به مدارس٬ اعتنایی نکرد تیتر اول روزنامه های غربی شد و با سوءاستفاده از آن توانستند عقاید طالبان را به اسم اسلام به خورد مردم غرب دهند.
عاملی که از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در چند کنفرانس اسلامی در اروپا شرکت کرده و از نزدیک با آن محیط های آشناست با بیان اینکه "در آلمان به هیچ وجه وهابیت حق داشتن مسجد ندارد" گفت: وهابیون 1 میلیون قرآن با ترجمه خود به آلمان فرستاد و از آنجایی که در مساجد نفوذ ندارند٬ آن قرآن‏ها را در مراکز و مؤسسات و اماکن عمومی پخش کردند.
وی که با خبرنگار ابنا گفتگو می‏‌کرد ادامه داد: حدود 300 هزار از این قرآن ها پخش شده بود که دولت آلمان از این مسئله آگاه و وارد صحنه شد. پس از آن بود که وهابیون به طرز وحشیانه ای به پلیس حمله ور شدند و این حمله وهابیون به پلیس آلمان سوژه ای مناسب برای روزنامه های صبح این کشور شد و روز بعد روزنامه ها در صفحه اول تصویر یک وهابی که در یک دست قرآن و در دست دیگر چاقو دارد را منتشر کردند. سپس در توضیحات نوشتند که مردم ببینید٬ قرآن اینها را چاقو کش بار آورده است!
عاملی اردبیلی خاطرنشان کرد: اینها همگی برنامه هایی از پیش طراحی شده است تا از رشد اسلام جلوگیری کنند.
این استادحوزه و دانشگاه اسلام را مظهر زیبایی و میانه روی خواند و تأکید کرد: وظیفه رسانه ها و بویژه اهل هنر این است که زیبایی های اسلام را به دنیا نشان دهند.
وی به نمونه هایی از زیبایی ها و میانه روی های اسلام هم اشاره کرد و گفت: هرگاه قرار باشد شرک و اسلام در مقابل یکدیگر قرار گیرند و بجنگند٬ قبل از شروع جنگ مستحب است یکی از مسلمانان بر بلندی بایستد و با صدای بلند از زیبایی های اسلام سخن بگوید. بعد که این زیبایی ها نقل شد٬ جنگ شروع شود.
وی ادامه داد: در احادیث آمده است که: "اجعل عدلک سیفک"؛ یعنی اگر می‏خوای شمشیر به دست بگیری و وارد جامعه بشوی و آن را اصلاح کنی٬ از عدالت به عنوان شمشیر استفاده کن.
عاملی اردبیلی با اشاره به تهمت "خشونت در اسلام"، به مسئله جهاد از منظر رسول گرامی(ص) پرداخت و گفت: فلسفه جهاد٬ رفع موانع تبلیغ است. مفهوم "سد عن سبیل الله" یعنی اینکه اگر جلوی پیغمبر را نگیرند و وی بتواند حرف خدا به مردم برساند نیازی به جهاد نیست. چون حرف و منطق او خیلی برّنده تر از شمشیر است.
وی افزود: خداوند در قرآن به پیغمبر(ص) فرموده است: "اگر قرار بر اجبار بود٬ به تو نمی‎گفتم اجبار کن بلکه خودم این روش را در پیش می‎گرفتم". لذا پیامبر(ص) وقتی فرماندار نجران را اعزام می‎کند٬ خطاب به وی تاکید می‏کند که تو حق نداری به اسقف یا راهب بگویی حتماً مسلمان شو!
امام جمعه اردبیل ادامه داد: در یکی از جنگ های پیغمبر(ص)٬ سربازی از لشکر مسلمانان شمشیر را بالا برد که بر مشرکی فرود آورد٬ آن مشرک بلافاصله شهادتین را بر زبان آورد؛ ولی سرباز اعتنا نکرد و وی را کشت. پیغمبر(ص) در واکنش به این حرکت فرمودند "چرا پس از جاری کردن شهادتین امانش ندادی؟" سرباز در پاسخ به سست بودن ایمان مشرک و ترس از جان اشاره کرد. ولی پیامبر اسلام(ص) تصریح کردند: "تشخیص ایمان قلبی و ظاهری کار خداست نه تو". این ماجرا را باید بر پیشانی سازمان ملل متحد نوشت.
نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری به بیان خاطره ای از خشک مغزی سلفیون هم پرداخت و اظهار داشت: با وهابی متعصبی بحث می‏کردم؛ آیه "انما انت مذکر٬ لست علیهم بمسیطر" که خداوند خطاب به پیامبر(ص) نازل کرده را برایش خواندم و دلیل جنایات این گروه برای اسلام گرفتن با زور و تفنگ را جویا شدم.
عضو مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: خدا به پیغمبر(ص) فرمود: "در حین جنگ اگر مشرکی نزد تو آمد و پناه خواست٬ پناهش بده تا حرف اسلام را بشنود. اگر شنید و قانع نشد٬ به هزینه خودت وی را به مکان امنی برسان." این آیه غوغاست.
عاملی با بیان اینکه "زبان حال حاضر دنیا٬ زبان هنر است" تاکید کرد: با این آیه دنیا را می‎توان تسخیر کرد. حالا این سخن را چه کسی جز هنرمندان و ارباب رسانه باید به دنیا برسانند؟
نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اهمیت برگزاری جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) و استفاده از ابزارهای هنری اظهار داشت: زیبایی های اسلام چیزی است که دنیا را تسخیر می‎کند و شمشیرش بسیار برّنده تر از شمشیرهای ظاهری است.
شایان ذکر است نخستین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می شود. این جشنواره در سه رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند)، فیلمنامه و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی نظیری به نفرات برتر تعلق خواهد گرفت.
برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با مدیران جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) به سایت جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) مراجعه فرمایید: www.islamicartz.com/festival
و یا از راه‏های زیر اقدام نمایید:
تلفن: 32131250 ـ 025 (ساعت تماس از 9 صبح تا 19، غیر از روزهای تعطیل)
فاکس: 32131250 ـ 025
شماره ارسال پیامک: 30006954
ایمیل:prophet.prize@gmail.com

خانه | تماس | درباره ما |