جایزه بزرگ پیامبراعظم(ص)

حضور جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در بزرگ‏ترین بازار فیلم خاورمیانه

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا 1392 .29 بهمن

جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با حضور در "بازار فیلم و برنامه‌های تلویزیونی" در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، ضمن تعامل با اصحاب هنر و رسانه داخل، اقدام به معرفی این جشنواره به هنرمندان و فیلمسازان خارجی می‏کند.

جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با حضور در "بازار فیلم و برنامه‌های تلویزیونی" در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، اقدام به معرفی این جشنواره به هنرمندان داخلی و خارجی می‌‏کند.
دبیرخانه جایزه بزرگ با ایجاد غرفه در این نمایشگاه که در کاخ جشنواره ـ واقع در برج میلاد تهران ـ افتتاح شده است، زمینه مناسبی برای تعامل با اصحاب هنر و رسانه را فراهم آورده است.
علاوه بر غرفه های شبکه های تلویزیونی، تولیدکنندگان بزرگ و مجلات سینمایی، حضور غرفه های کشورهای مختلف اسلامی ـ همچون عراق، فلسطین، ترکیه، لبنان‌، سوریه،‌ قطر، کویت، افغانستان، مالزی و تونس ـ فرصت مغتنمی برای معرفی این جشنواره به سینماگران مسلمان است.
برخی میهمانان غرفه جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در روز افتتاح
مشاور بین‌الملل دبیر جشنواره‌ی فیلم فجر با اعلام اینکه امسال در بخش بازار حدود 80 غرفه در نظر گرفته شده است و 240 مهمان خارجی حضور دارند درباره این نمایشگاه گفت: امسال از 53 کشور جهان در بخش بازار مهمان‌هایی حضور دارند و در میان 80 غرفه‌ای که برپا هستند، 36 غرفه مربوط به موسسات، شرکت‌های ایرانی و بقیه به کشورهای خارجی مربوط می‌شوند.
« امیر اسفندیاری» با اشاره به اینکه علاوه بر بخش بازار و سینمای بین‌الملل و سعادت چند کارگاه نیز با حضور کارشناسان متخصص در حوزه‌های مختلف سینمایی برگزار می‌شود، گفت: هفدهمین دوره بازار فیلم و برنامه‌های تلویزیونی با هیجان خوبی شروع شده است. بازار فیلم ایران که همزمان با جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود، بزرگترین بازار خاورمیانه است و کسانی که در حضور در بازار تعلل می‌کنند، فرصت خوبی را از دست خواهند داد.
او به تعدادی از مهمانان خارجی سرشناس که در بازار امسال حضور دارند هم اشاره کرد و گفت: رئیس بازار فیلم مونترال، دبیر جشنواره بمبئی‌، دبیر جشنواره ادینبروگ،‌ خریدارانی از شبکه‌های تلویزیونی مجارستان،‌ دانمارک‌، اسلواکی‌ و بونسی و هرزگوین،‌ استفان واربک (آهنگساز اسکاری فیلم رستاخیز)،‌ سایمون فری منتقد مطرح هالیوود ریپورتر، خبرنگار مجله ورایتی و ... از جمله مهمانان این بخش هستند.
همچنین نخستین نمایشگاه تجهیزات سینمایی ساخت ایران هم از ساعت 15 امروز 11 بهمن ماه 1392 با حضور شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات سینمایی داخلی در همین محل آغاز شد. 19 شرکت معتبر در حوزه تجهیزات سینمایی (حرکتی- نوری)، طراحی و تجهیز سالن‌های سینمایی، تولید لوازم و تجهیزات سالن های سینمایی، ارائه خدمات فنی و دیجیتال استودیویی، تولید نرم‌افزارهای سینمایی در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند .
این دو نمایشگاه ـ هفدهمین دوره‌ی بازار فیلم و برنامه‌های تلویزیونی ایران و نمایشگاه تجهیزات سینمایی ساخت داخل ـ تا روز سه‌شنبه 15 بهمن در طبقه دوم برج میلاد دایر خواهند بود.

شایان ذکر است نخستین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می شود. این جشنواره در سه رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند)، فیلمنامه و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی نظیری به نفرات برتر تعلق خواهد گرفت.
برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با مدیران جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) به سایت جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) مراجعه فرمایید: www.islamicartz.com/festival
و یا از راه‏های زیر اقدام نمایید:
تلفن: 32131250 ـ 025 (ساعت تماس از 9 صبح تا 19، غیر از روزهای تعطیل)
فاکس: 32131250 ـ 025
شماره ارسال پیامک: 30006954
ایمیل:prophet.prize@gmail.com

 • شرکت‌هایی هم هستند که در تولید پروژه‌هایی همچون «چ» ،«حضرت سلیمان» ،«نوح» و «محمد(ص)» حضور داشتند و با اقدامات ویژوال افکت (جلوه های ویژه بصری) که انجام شده به نمایش می‌گذارند. تصویر بالا بخشی از تجهیزات فیلم محمد(ص) است.

  شرکت‌هایی هم هستند که در تولید پروژه‌هایی همچون «چ» ،«حضرت سلیمان» ،«نوح» و «محمد(ص)» حضور داشتند و با اقدامات ویژوال افکت (جلوه های ویژه بصری) که انجام شده به نمایش می‌گذارند. تصویر بالا بخشی از تجهیزات فیلم محمد(ص) است.

 • برخی میهمانان غرفه جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در روز افتتاح

  برخی میهمانان غرفه جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) در روز افتتاح

 • «ریاض خالد شاهین» هنرمند فلسطینی و مسؤول دبیرخانه عربی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)

  ریاض خالد

  «ریاض خالد شاهین» هنرمند فلسطینی و مسؤول دبیرخانه عربی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)

خانه | تماس | درباره ما |