امیرمحمدی: تاکنون در معرفی چهره واقعی پیامبر(ص) به جهانیان، کوتاهی کرده‏‏ ایم

1393 .20 فروردین

مدیرکل روابط عمومی معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اهمیت برگزاری این جشنواره گفت: جزو دغدغه های هرروزه ما در جامعه ایرانی و اسلامی این است که چرا افرادی در دنیا به اسم دین، جنایات و فجایعی را انجام می دهند. بنابراین معرفی چهره واقعی پیامبر(ص) از مهم‏ترین وظایف ما به شمار می آید که تا کنون نسبت به آن کوتاهی کرده ایم.

به گزارش  روابط عمومی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) دبیر اولین جشنواره فرهنگی هنری اهل‌بیت(ع) با تعدادی از مدیران معاونت برون مرزی و معاونت سیاسی صدا و سیمای جمهوری اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

«حجت‌الاسلام حسینی عارف» در این دیدارها ضمن بیان اهداف برگزاری این جشنواره، استقبال از آن را بسیار فراتر از انتظار اعلام کرد و گفت: این استقبال غیرمنتظره، نشاندهنده وجود ظرفیت‌های فراوان در ساخت فیلمسازی دینی و ارزشی است که باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

دبیر جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) با اشاره به ظرفیت ها و کارآمدی شبکه های گونانگون رادیو و تلویزیونی معاونت برون مرزی صدا و سیما گفت: انتظار داریم این شبکه ‏ها با استفاده از امکانات خود به ما در این امر بزرگ یاری رسانند.

مدیرکل روابط عمومی معاونت برون مرزی نیز ضمن خیرمقدم به دست اندرگاران جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) برگزاری چنین جشنواره‏هایی را حرکتی قابل تحسین در جامعه فرهنگی ایران قلمداد کرد.

«احمد امیرمحمدی» با تأکید بر اهمیت برگزاری این جشنواره گفت: جزو دغدغه های هرروزه ما در جامعه ایرانی و اسلامی این است که چرا افرادی در دنیا به اسم دین، جنایات و فجایعی را انجام می دهند. بنابراین معرفی چهره واقعی پیامبر(ص) از مهم‏ترین وظایف ما به شمار می آید که تا کنون نسبت به آن کوتاهی کرده ایم.

وی افزود: معرفی چهره تابناک پیامبر(ص) در حقیقت معرفی دین اسلام و فرهنگ شیعی ایرانیان است؛ از این رو باید با مخاطب جهانی زبانی جهانی و بین المللی به کار برد.

امیرمحمدی با اشاره به دوگانگی وهابیت در تعامل با انسان‏ها گفت: آنها از یک سو در همایش‏های حقوق بین الملل به اسم اسلام صحبت کرده و پیامبر را رحمة للعالمین معرفی می کنند و از سوی دیگر طرفداران آنان دست به جنایت و کشتار مردم می‏زنند. همین برخوردهای دوگانه و غیر انسانی، نام پیامبر(ص) را خدشه دار می ‏کند.

مدیرکل روابط عمومی معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در پایان سخنانش اعلام کرد که درخواست‏های مسؤولان جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) مبنی بر پوشش خبری و تصویری، پخش تیزرها و پخش آثار برگزیده این جشنواره در شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی برون مرزی را پیگیری نماید.

در ادامه این دیدارآقایان «علی اسکندری» مدیرکل رادیوهای برون‏مرزی آسیای میانه، خاورمیانه و قفقاز، «غلامرضا منتظمی» دبیر همایش پیامبر اعظم(ص) سینما و ادبیات جهانی و «محمد شکیبادل» دبیر هنری جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) به بیان نظرات خود پرداختند.

شایان ذکر است نخستین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می شود.

مراسم اختتامیه این جشنواره ـ که در سه رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند)، فیلمنامه و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) قراخوان شده بود ـ روز دوشنبه پنجم خردادماه در شب سالروز بعثت پیامبر(ص) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی نظیری به نفرات برتر تعلق خواهد گرفت.

خانه | تماس | درباره ما |