اخبار جایزه بزرگ پیامبراعظم(ص)

آیت الله سبحانی: نبی اکرم(ص) در رأس همه شخصیت‏هاست

جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) کار بزرگی است که با تهمت علیه شیعیان مقابله می‏‌کند

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا 1393 .11 اردیبهشت

آیت الله العظمی جعفر سبحانی با استقبال از برگزاری جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) گفتند: جهان باید بداند که ما نبی اکرم(ص) را در رأس همه شخصیت‏ها می‏دانیم تهمت های پایه ای مانند "خان الامین" صحت ندارد؛ این جشنواره این کار را انجام می دهد.

یکی از مراجع عظام تقلید با ابراز خشنودی از برگزاری جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) گفتند: برگزاری این جشنواره کار بسیار ارزشمندی است و می تواند جلوی برخی از تهمت‏ها به شیعیان را بگیرد.

«حضرت آیت الله العظمی جعفر سبحانی» در دیدار دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مدیران مجمع با ایشان، با اشاره به استقبال گسترده هنرمندان و فرهیختگان از این فراخوان فرمودند: شرکت اینهمه هنرمند در این جشنواره، نشان‏دهنده این است که کار زیاد و بزرگی انجام شده است.

ایشان با تأکید بر لزوم ادامه اینگونه برنامه ‏ها برای بررسی سبک زندگی پیامبر(ص) تصریح کردند: سیره و زندگی پیامبر اکرم(ص) فحص بیشتری می خواهد تا بروشنی دریابیم که آن حضرت با خانواده، بستگان و یاران خود چگونه زندگی می کرده است.

آیت الله سبحانی با تشکر از مجمع برای برگزاری این جشنواره، درباره ضرورت استفاده بهینه از محصولات آن هم توصیه کردند: آثار برتر باید از مرزهای ایران بیرون برود و به گونه ای در جهان عرضه شود که با تهمت‏ ها علیه شیعیان مقابله کند.

ایشان با اشاره به اتهام ناروای "خان الامین" که به پیروان مذهب تشیع نسبت داده می شود فرمودند: جهان باید بداند که ما نبی اکرم(ص) را در رأس همه شخصیت‏ها می‏دانیم و این تهمت ها پایه ای ندارد. این جشنواره این کار را انجام می دهد.


این استاد عالی حوزه علمیه قم با ذکر خاطره ای از «مرحوم شیخ جواد بلاغی» گفتند: وی کتابی درباره یکی از فرقه های انحرافی نوشته بود اما قدرت مالی برای چاپ آن را نداشت؛ لذا به خانواده نقوی در هند متوسل شده بود که کمک کنند تا آن کتاب چاپ شود.

ایشان ادامه دادند: اما الحمدلله امروز به برکت جمهوری اسلامی چنین امکاناتی برای ما ایجاد شده است که بتوانیم امر پبیامبر(ص) و اهل بیت(ع) را از طرق گوناگون تبلیغ کنیم.

اختری: استقبال از جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) بسیار خوب بود

در ابتدای این دیدار «حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گزارشی از دو برنامه مهم مجمع ـ "جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع)" با نام جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) و "کنگره سبط النبی امام حسن مجتبی(ع)" ـ ارائه کرد.

سپس «حجت الاسلام دکتر نجف لک زایی» معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) توضیحاتی درباره کنگره سبط النبی(ع) و نیز همایش سبک زندگی اهل بیت(ع) و «حجت الاسلام حسینی عارف» دبیر جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) گزارشی از آثار رسیده به این جشنواره ارائه دادند.


پس از این دیدار، مدیران مجمع نماز مغرب و عشاء را به امامت حضرت آیت الله العظمی سبحانی اقامه کردند. 


شایان ذکر است «حجت الاسلام والمسلمین سید منذر حکیم» مدیرکل پژوهش مجمع نیز آقای اختری را در این دیدار همراهی کرد.

خانه | تماس | درباره ما |