فرامرز قریبیان: جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) می‏تواند آبروی جمهوری اسلامی باشد

1393 .12 اردیبهشت

برنده سیمرغ های متعدد جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره‌ جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) اگر خوب و جهانی و با کیفیت برگزار شود می‌تواند آبرو و حیثیت جمهوری اسلامی باشد.

به گزارش روابط عمومی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) «فرامرز قریبیان» کارگردان و بازیگر سینمای ایران با بیان این نکته که ما که مذهبی هستیم خود‌به‌خود از جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) دفاع می‌کنیم تأکید کرد: ما مطمئناً این جشنواره را از بهترین و مهم‌ترین جشنواره‌ها می‌دانیم.

وی افزود: اما به ما مسلمانان این انتقاد وارد است که چرا وقتی مشکلی پیش می‌آید ـ مثل توهین به پیامبر(ص) ـ تازه یادمان می‌افتد که از داشته‌هایمان دفاع کنیم یا آن‌ها را به شکل صحیح و درست به جهانیان معرفی کنیم؟

قریبیان ادامه داد: متأسفانه تا به حال به کم‌ترین میزان از توانایی هایمان استفاده کرده‌ایم و معمولا واکنش انفعالی داشته ایم؛ اما حالا که این اشتباه را انجام داده‌ایم، جلوی ضرر را از هر جا که بگیریم منفعت است.

بازیگر تحسین شده فیلم سینمایی ترن با غنیمت شمردن این فرصت گفت: حالا که  این جشنواره تشکیل شده پس بیایید این فرصت را غنیمت بشمریم و کاری کنیم کارستان؛ تا جهانیان بدانند و ببینند که مسلمانان برخلاف تصور آنها چه توانایی‌های دارند.

قریبیان با توصیه به بازیگران و فیلم‌سازان مبنی بر اینکه قدر و اهمیت این جشنواره را بدانند تصریح کرد: هنرمندان شرکت کننده سعی کنند کاری کنند که دشمنان اسلام به این فهم و درک برسند که تصور آنها از اسلام و پیامبر(ص) تصوراتی باطل و ابلهانه بوده است. لذا باید آثاری بسازیم که آنها به این باور برسند که چقدر بچه‌گانه  درباره مسلمانان و پیامبر مسلمانان می‌اندیشیدند.

کارگردان فیلم جدال در تاسوکی افزود: با ساختن آثار درجه یک می‌توانیم بسیاری از ذهنیت‌های باطل درباره مسلمانان را تغییر دهیم.

فرامرز قریبیان در پایان تأکی کرد: به نظر من این جشنواره باید مورد حمایت و تقویت نظام جمهوری اسلامی قرار گیرد. این جشنواره جشنواره‌ای است که اگر خوب و جهانی و با کیفیت برگزار شود می‌تواند آبرو و حیثیت جمهوری اسلامی باشد. اگر فیلم‌سازان ما مطمئن باشند که آثارشان در سطح جهانی نمایش داده می‌شود مسلماً دل‌گرم‌تر به کار نگاه می‌کنند و این هم فرصتی است که باید توسط دست‌اندرکاران و مدیران جشنواره به هنرمندان داده شود. در یک کلام، وقتی این جشنواره می‌تواند تأثیرگذار باشد که هم دست‌اندرکاران و مدیران و هم هنرمندان آن را جدی و مهم بدانند.

شایان ذکر است نخستین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار می شود.

مراسم اختتامیه این جشنواره ـ که در سه رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند)، فیلمنامه و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) قراخوان شده بود ـ روز دوشنبه پنجم خردادماه در شب سالروز بعثت پیامبر(ص) برگزار خواهد گردید و جوایز ارزنده و بی نظیری به نفرات برتر تعلق خواهد گرفت.

خانه | تماس | درباره ما |