اخبار جایزه بزرگ پیامبراعظم(ص)

آیت الله وحید خراسانی: غرب و وهابیت تلاش می‌کنند "رحمة للعالمینی پیامبر" را مخدوش کنند/ دولت وظیفه دارد از مجمع حمایت کند

1393 .13 اردیبهشت

غرب مسیحی از ترس گسترش اسلام، وهابیت را ساختند و پرداختند؛ و نتیجه وهابیت این خشونت و قساوتی است که اکنون در دنیا به اسم اسلام منعکس می‏شود.

یکی از مراجع عظام تقلید قم از فعالیت های مجمع جهانی اهل بیت(ع) و برگزاری جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) ابراز خرسندی کردند.

«حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی» در دیدار دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مدیران مجمع با ایشان، با اشاره به خشن جلوه دادن چهره اسلام و پیامبر(ص) در جهان گفتند: غرب مسیحی دید که دین اسلام با رحمت واسعه خود و با "رحمة للعالمینی" پیغمبر اکرم(ص)، عالمگیر خواهد شد؛ لذا تلاش کرد که جلوی آن را بگیرد.

ایشان در بیان توطئه غرب برای غیرواقعی جلوه دادن چهره اسلام ادامه دادند: آنها وهابیت را ساختند و پرداختند و سپس کشور عربستان را در اختیار آنها قرار دادند. نتیجه وهابیت این خشونت و قساوتی است که اکنون در دنیا به اسم اسلام منعکس می‏شود.

این مرجع تقلید جهان تشیع افزودند: غرب مسیحی با نشان دادن قساوت وهابیون، تبلیغات می کند که: این اسلام است؛ و در مقابل آن انجیل قرار دارد که می‏گوید اگر سیلی به یک طرف صورت تو زدند، آن طرف دیگر را هم جلو بیاور.

آیت الله وحید خراسانی با تأکید بر لزوم مقابله با این دسیسه ها تأکید کردند: اما باید توجه داشته باشید که کار هنری بسیار ظریف و دقیق است و نباید در ساخت فیلم ها حرمت بزرگان دین مخدوش شود.

ایشان همچنین دولت جمهوری اسلامی را موظف به حمایت از اینگونه برنامه ها دانستند و فرمودند: ببینید که عربستان چگونه برای تبلیغ وهابیت هزینه می کند. آنها باطل هستند اما باید ببینیم در دنیایشان چه می‏کنند. دولت ما هم وظیفه دارد از کارهای مجمع جهانی اهل بیت(ع) حمایت کند.

این استاد عالی حوزه علمی قم همچنین توصیه کردند: برنامه های مجمع جوری باشد که خدمات فرهنگی و تبلیغی آن به همه اهل بیت(ع) توسعه پیدا کند و تمام معصومین(ع) به جهانیان شناخته شوند؛ زیرا هر چه هست در نزد آنهاست.

آیت الله وحید خراسانی با تأکید بر اینکه کار شما هم از جهت کمی و هم از جهت کیفی کار خیلی عظیمی است، در پایان برای مدیران مجمع و مسؤولان جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) دعا و آرزوی موفقیت کردند.

اختری: انتظارات زیاد است و توان مجمع، کم
در ابتدای این دیدار «حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گزارشی از دو برنامه مهم مجمع ـ "جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع)" با نام جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) و "کنگره سبط النبی امام حسن مجتبی(ع)" ـ ارائه کرد.

وی با اشاره به فعالیت های مجمع گفت: ما با شیعیان 115 کشور در ارتباط هستیم و حدود 360 مؤسسه از پیروان اهل بیت(ع) را حتی المقدور مورد پشتیبانی قرار می دهیم.
اختری ضمن ارائه توضیحاتی درباره دانشگاه اهل بیت(ع) و زیر پوشش قرار دادن 150 نفر دانشجوی شیعه خارجی در حد فوق لیسانس و دکترا افزود: مجمع تاکنون بیش از 1500 عنوان کتاب به بیش از 50 زبان منتشر کرده است و خبرگزاری مجمع نیز روزانه به 20 زبان اخبار و معارف اهل بیت(ع) را تبلیغ می کند.

دبیرکل مجمع با ذکر اینکه وهابیون در ماه مبارک رمضان گذشته در عربستان سعودی بالغ بر 20 میلیون جلد کتاب علیه تشیع منتشر و توزیع کردند گفت: اخیراً در اندونزی و مالزی هم فعالیت‏های ضد شیعه زیاد شده است. در مقابل این اقدامات، شیعیان جهان انتظارات زیادی از ما دارند اما ما نمی توانیم پاسخگو باشیم؛ به عنوان مثال اکنون میلیون‏ها جلد کتاب پاپ نموده و در اختیار داریم اما توانایی مالی ارسال و توزیع آنها در بین شیعیان نیازمند را نداریم.

حسینی عارف: تلاش کردیم حرمت مقدسات حفظ شود
همچنین «حجت الاسلام دکتر نجف لک زایی» معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و «حجت الاسلام سید علیرضا حسینی عارف» دبیر جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) نیز توضیحاتی ارائه دادند.

حسینی عارف در پاسخ به نگرانی آیت الله وحید خراسانی نسبت به حفظ حرمت بزرگان دین در فیلمهای جشنواره، خطاب به ایشان گفت: یکی از مقررات جشنواره این بوده است که "نشان دادن چهره پیامبر اکرم(ص)، اهل بیت(ع) و افراد مقدس ممنوع است".

وی افزود: گذشته از قوانین، تمامی آثار رسیده به جشنواره، از سوی کارشناسان دینی حوزه علمیه قم مورد بازبینی و بررسی قرار گرفته است.

خانه | تماس | درباره ما |