رییس مرکز موضوع شناسی احکام فقهی: استفاده از هنر در بیان دین، جزء ضروریات است

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا 1393 .18 اردیبهشت

رییس مرکز موضوع شناسی احکام فقهی در دیدار با دبیر جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) بر اهمیت استفاده از هنر در بیان مفاهیم دینی تأکید کرد.

«حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین فلاح زاده» با تأکید بر اینکه استفاده از هنر در بیان دین، جزء ضروریات است گفت: من همیشه دغدغه این را داشتم که ادیان دیگر از جاذبه های هنری و نیز علوم روز برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند، اما ما متأسفانه در این وادی عقب هستیم.
وی با ذکر این نکته که باید هنر را در خدمت دین بگیریم افزود: البته مفاهیم دینی به خودی خود، جاذبه های زیادی دارند؛ ولی ما نیز باید این مضامین را در بسته بندی خوبی عرضه کنیم.

این اندیشمند دینی به توطئه دشمنان اسلام برای مخدوش جلوه دادن چهره اسلام و پیامبر(ص) نیز اشاره کرد و گفت: برخی از این توطئه ها از سوی یهودیان است که بسیار پیچیده عمل می کنند و حتی برای ضربه زدن به ادیان دیگر، سالها در ظاهر به نفع آنها کار می کنند و آنان را به نوعی هیپنوتیزم می نمایند.

رییس مرکز موضوع شناسی احکام فقهی با عالام آمادگی برای کمک این مرکز به جشنواره پیامبر اعظم(ص) گفت: ما هم اکنون برای جشنواره اعتکاف، دو موضوع را شناسایی کرده و مورد مطالعه قرار داده ایم که در این جشنواره ارائه خواهد شد.

فلاح زاده اضافه کرد: گروه فرهنگی هنری این مرکز هم آمادگی دارد که پس از نشست با مسؤولان جشنواره پیامبر اعظم(ص) موضوعات مورد نیاز را برای طرح در مرکز شناسایی کند.

در ادامه این دیدار آقایان «حسینی عارف» دبیر جشنواره و «جواد امامی» سردبیر خبرگزاری ابنا از موزه موضوع شناسی احکام فقهی که در حال جمع آوری و آماده سازی است بازدید کردند و آقای فلاح زاده توضیحاتی درباره این موزه ارائه کرد.

سپس نشستی کوتاه بین مسؤولان جشنواره و اعضای گروه فرهنگی هنری مرکز ـ به ریاست «حجت الاسلام والمسلمین بیات» ـ برگزار شد.

خانه | تماس | درباره ما |