اخبار جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)

مجید مجیدی: کار در مورد پیامبر(ص) با جهاد برابری می کند/ جشنواره پیامبر اعظم(ص) آغاز نهضت فعالیت در مورد ایشان است

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا 1393 .4 خرداد

کارگردان مشهور سینمای ایران با بیان اینکه امروز پرداختن به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) با جهاد برابری می‌کند گفت: معتقدم که بیش از جفا به حضرت محمد(ص)، جفا در حق بشریت صورت گرفته زیرا شأن و منزلت آن پیامبر رحمة للعالمین چیزی نیست که مخفی بماند.

مجید مجیدی در مراسم افتتاحیه جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) که در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد اظهار کرد: کار برای پیامبر اکرم(ص) و حتی قدمی در این راه برداشتن رحمتی است که به ما می‌رسد.

وی افزود: این توفیق را داشتم که هفت سال از عمرم را در مسیری هزینه کنم که به نام محمد(ص) مزین است.

این کارگردان سینما با اشاره به جسارت‌های مختلف صورت گرفته به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) در سال‌های اخیر عنوان داشت: ابوسفیان‌ها و ابوجهل‌ها در طول تاریخ حضور داشته‌اند و این همه هجمه را سامان‌دهی کرده‌اند.

وی ادامه داد: پس از برگزیده شدن حضرت محمد(ص) به پیامبری از سوی خداوند و معرفی دین اسلام، دشمنان نگران شدند زیرا اسلام را مغایر با دنیای مادی خود دیدند و احساس کردند که این دین با زر و تزویر آنها مخالف خواهد بود.

مجیدی با بیان اینکه جهل مرکب انسان‌ها را در طول تاریخ در بر گرفته است گفت: امروز هم در جهلی مدرن به سر می‌بریم و این همه هجمه به دلیل حقیقت ناب اسلام صورت می‌گیرد زیرا دشمنان در هراس هستند که روزی حقیقت اسلام ناب محمدی(ص) برای همگان عیان شود و آنها دنیای خودشان را از دست بدهند.

کارگردان فیلم سینمایی محمد(ص) بیان داشت: دشمنان حتی با نقشه نگاه جعلی به اسلام و پروژه‌هایی همچون اسلام‌ستیزی، معرفی اسلام طالبانی و سلفی یعنی اسلام خشونت و ترور، سعی در کوبیدن دین حق دارند و چه بسا که در جهان اسلام هم، اسلام مظلوم‌تر است.

وی افزود: وقتی در کشورهای اسلامی می‌بینیم که چگونه اهداف مقدس مد نظر پیامبر اکرم(ص) مغفول مانده و به آنها پرداخته نمی‌شود نمی‌توان از دشمنان و غیر مسلمانان توقع داشت.

مجیدی با بیان اینکه امروز پرداختن به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) با جهاد برابری می‌کند گفت: معتقدم که بیش از جفا به حضرت محمد(ص)، جفا در حق بشریت صورت گرفته زیرا شأن و منزلت آن پیامبر رحمة للعالمین چیزی نیست که مخفی بماند بلکه بشریت امروز از این وجود مبارک و نازنین بی بهره شده است.

این کارگردان سینما ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری همایش بین‌المللی پیامبر اعظم(ص) خاطرنشان کرد: این همایش سرآغازی بر نهضت گسترده در زمینه معرفی حضرت محمد(ص) خواهد بود ولی باید توجه داشت که تنها به جشنواره‌ای هنری و فرهنگی اکتفا نکنیم بلکه باید استعدادها را شناخت زیرا دنیای امروز از طریق هنر و به ویژه سینما، اهداف خود را نهادینه می‌کند که از آن جمله می‌توان به چنبره صهیونیسم بر رسانه‌ها و سینما اشاره کرد بنابراین ما هم باید به بهترین شکل ممکن خود را به سلاح هنر و تکنیک سینما مجهز کنیم.

وی گفت: با کمک مسئولان طراز اول کشور وارد پروژه محمد(ص) شدیم و همان ابتدا هم گفتم که باید بهترین‌ها را به کار بگیریم؛ از همان روز شروع کار به عنوان یک فیلم به آن نگاه نکردم بلکه پروژه محمد(ص) را آغاز یک نهضت دانستم؛ شهرکی که برای این منظور ساخته شده حداقل 30 سال باقی می‌ماند و امیدواریم با این زمینه، فیلم‌های زیادی در مورد تاریخ اسلام ساخته شود زیرا حرف‌های ناگفته بسیارند.

مجیدی با اشاره به 200 عنوان فیلم در مورد زندگی حضرت عیسی(ع) و 120 فیلم و سریال در مورد زندگانی حضرت موسی(ع) و دیگر پیامبران الهی بیان داشت: فیلم‌هایی که هالیوود در زمینه زندگانی حضرت نوح(ع) و دیگر پیامبران ساخته بسیار سخیف و دارای نگاهی سطحی به دوره آنهاست و سینماگران غربی در حقیقت ارزش‌ها و منزلت‌های پیامبران را هم با رویکردی کاملا مادی می‌نگرند و به آن می‌پردازند.

خانه | تماس | درباره ما |