مجیدی خبر داد: اتمام پروژه سینمایی محمد(ص) طی پنج ماه آینده/ چهره پیامبر(ص) به نمایش در نیامده است

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا 1393 .4 خرداد

کارگردان پروژه سینمایی محمد(ص) گفت: به دلیل شأن و منزلت پیامبر اکرم(ص) و احترام به شخصیت بزرگ ایشان، چهره حضرت در فیلم سینمایی محمد(ص) نمایش داده نشده است.
مجید مجیدی در مراسم افتتاحیه جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) اظهار داشت: در مورد پیامبر اکرم(ص) تنها یک فیلم ساخته شده که با شرایط امروز، چندان با نگاه ما سازگار نیست و بیشتر به جنگ‌های حضرت پرداخته شده است.

وی با بیان اینکه نیازمند سرمایه‌گذاری عظیم و درستی در زمینه تولید آثار هنری و فرهنگی در مورد پیامبر اکرم(ص) هستیم گفت: استعدادهای خوبی در میان هنرمندان و فیلمسازان ایرانی وجود دارد؛ رهبر معظم انقلاب یار و پشتیبانی معنوی ما در پروژه محمد(ص) هستند و قرار بود که تبلیغاتی در این زمینه نداشته باشیم ولی برای ساخت لوکیشن، مشاهده کردیم همه اقشار جامعه برای کمک به ما اعلام آمادگی کردند؛ مردم ما حتی برای حضور در فیلم به عنوان سیاهی‌لشکر خودشان را به گروه سازنده می‌رساندند.

مجیدی خاطرنشان کرد: طی پنج ماه آینده پروژه سینمایی محمد(ص) به اتمام می‌رسد و به نمایش عمومی درخواهد آمد؛ تلاش کرده‌ایم معرفی صحیحی از پیامبر(ص) به ویژه به دنیای غرب داشته باشیم و موضوع آن هم بیشتر حول دوران پیش از اسلام و عصر کودکی حضرت محمد(ص) بوده و امیدواریم موجب وحدت بیشتر میان مسلمانان شود.

این کارگردان سینما با بیان اینکه ادای احترام به پیامبر اکرم(ص) در تمام صحنه‌های فیلم مورد تاکید بوده و چهره ایشان به دلیل قداست و حساسیت ویژه‌ای که وجود داشت به نمایش در نیامده است گفت: امیدواریم فیلم سینمایی محمد(ص) زمینه تولید آثار بیشتر در این حوزه را فراهم کند.

خانه | تماس | درباره ما |