اخبار جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)

اختری: جمهوري اسلامی مروج اسلام ناب محمدي است/ با معرفي پيامبر(ص) از سوء استفاده‌ها جلوگيری می‌شود

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا 1393 .4 خرداد

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) گفت: امروز جمهوري اسلامي مروج اصلي اسلام ناب محمدي در دنيا است و بايد همگان بكوشيم تا با معرفي چهره حقيقي اسلامي و پيامبر(ص) از سو استفاده‌ها جلوگيري كنيم.
حجت الاسلام والمسلمین اختري در دومين روز همايش پيامبر اعظم(ص) در هتل لاله گفت: بسيار خوشحالم از اينكه مي‌بينم با دعوتي كه صورت گرفت، توانستيم يك نشست خوبي را داشته باشيم و اين كميسيون علمي برنامه‌هاي خوبي داشته است.

وي گفت: من از همه شما تقدير و تشكر مي‌كنم كه با بحث‌هاي علمي و ارائه مقالات تلاش‌هاي گسترده‌اي را انجام داده‌ايد.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) گفت: ما جشنواره‌هاي ديگري هم داريم و از همين جا اعلام مي‌كنيم كه دومين جشنواره ما قرآن و پيامبر(ص) است و اگر دوستان بخواهند مطالب قرآني را در اختيار داشته باشند، ما در خدمت آنها هستيم تا براي سال ديگر هم مشاركت‌ها وجود داشته باشد.

اختري گفت: يكي از علل اصلي و مهم اين ديدگاه‌هاي ناهنجار و ديدگاه‌هاي ناشايسته كه در قالب توهين و اهانت صورت مي‌گيرد، جهل و ناداني است و چون ناآگاه هستند، دشمن از اين استفاده مي كند.

وي با اشاره به اسلام هراسي گفت: امروزه اين موضوع توسط دشمنان به شدت در حالت ترويج است و از سوي ديگر حقايق ديني را وارونه جلوه مي‌دهد تا سو استفاده كند.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) با تاكيد بر تبيين شخصيت پيامبر(ص) گفت: ما بايد اين موضوعات را تبيين كنيم تا دشمنان نتوانند از عدم آگاهي مردم استفاده كرده و ضربه بزنند.

حجت الاسلام والمسلمین اختري گفت: فرقه‌هاي كفر امروز در دنيا آمده‌اند تا به توجه مردم به دين را از بين برده و با معرفي اديان دروغين به اهداف خود برسند.

وي با بيان اينكه پيامبران دلسوز مردم بودند گفت: پيامبران از اين موضوع ناراحت بودند كه چرا مردم گمراه مي‌شوند و چرا با اعمال نيك به بهشت نمي‌روند.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) با اشاره به فعاليت نظام جمهوري اسلامي گفت: اين نظام از 35 سال تا امروز ايران قبل از 35 سال در چه وضعيتي بوده و الان در چه وضعيتي است.

 اختري بيان داشت: در سال 1356 شاه ايران از كارتر حمايت نكرد و از رقيب او حمايت كرد اما كارتر راي آورد و زماني كه شاه ايران به كارتر پيام تبريك گفت كارتر جواب او را نداد، مدتي طول كشيد و شاه همسر و يك نفر ديگر را فرستاد آمريكا و دو ماه آنجا ماندند تا جواب پيام تبريك را بگيرند.

وي گفت: بعد از انقلاب اينبار كارتر بود كه براي امام راحل نماينده فرستاد، اما امام حتي اجازه نشست هواپيماي آمريكايي را به داخل ايران نداد و اين نشانه دو ديدگاه است كه آن ذلت بود و اين عزت.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) تصريح كرد: در آن زمان امام راحل فرمودند كه ما روي پاي خودمان مي‌ايستيم و امروز توانمندي ايران به جايي رسيده كه پهباد آمريكايي را سالم به زمين مي‌نشاند.

وي گفت: اين نشانه اسلام ناب محمدي است كه در جمهوري اسلامي پياده شده و امروز در برابر استكبار ايستاده است.

 اختري با بيان اينكه آمريكايي ها به دنبال حصر علم هستند گفت: اين مغاير دستورات اسلام است و اگر امروز كسي در آمريكا بخواهد درس تخصصي بخواند بايد در آمريكا بماند، اما ايران چون اسلام ناب محمدي را ترويج مي‌كند در راستاي گسترش علوم مي‌كوشد.

خانه | تماس | درباره ما |