اخبار جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)

بیانیه هیأت داوران بخش فیلمنامه اولین جشنواره فرهنگی هنر ی اهل بیت(ع) ـ جایزه بزرگ پیامبر اعظم (ص)

1393 .8 خرداد

با سلام و درود بر پیامبر اسلام و خاندانش و همه رهروان راستین آن یگانه عالم، در شرایط حساس کنونی که اقتصاد و فرهنگ در کنار هم اولویت یافته‌اند و جامعه دینی-ایرانی ما درصدد است با اتکا به تعالیم اسلام و تجارب ایرانی خود این مرحله دشوار را با صبر و پایداری بگذراند.

بسمه تعالی
با سلام و درود بر پیامبر اسلام و خاندانش و همه رهروان راستین آن یگانه عالم، در شرایط حساس کنونی که اقتصاد و فرهنگ در کنار هم اولویت یافته‌اند و جامعه دینی-ایرانی ما درصدد است با اتکا به تعالیم اسلام و تجارب ایرانی خود این مرحله دشوار را با صبر و پایداری بگذراند، طرح جشنواره ای با نام پیامبر عظیم‌الشان اسلام مسئولیتی مضاعف را یادآور می‌شود.
اولین جشنواره پیامبر اعظم باید الگویی شود برای رهایی از کلیشه‌ها و و قراردادهای رایج و در افکندن طرحی‌نو و نمایاندن راهی نوین. برای رسیدن به این مقصود، با حفظ ارزشهای دینی و تکیه بر اخلاق اسلامی باید به آینده این جشنواره اندیشید. نباید مطالبات جشنواره را در سطح بیانیه‌ها و سخنرانی‌ها رها کرد بل باید برای تحقق دین‌مدارانه هنر خواستار تحقق یافتن آن شد.
داوران اولین دوره جشنواره پیامبر اعظم (ص) در بخش فیلمنامه، ضمن ارج نهادن به تمامی تلاش‌های انجام شده، صمیمانه اظهار می‌دارند که هیچیک از فیلمنامه‌های ارسالی امتیاز لازم برای احراز رتبه‌های اول تا سوم را نداشته اند؛ ولی از آنجا که ایده‌های جالب  و طرح‌های زیبایی در میان آثار شرکت کنندگان وجود داشته که با تغییراتی گاه اندک و پرداختی جدی تر قابلیت تبدیل به آثاری شایسته عرضه در عرصه نمایش کشور را دارند به معرفی این آثار برای تقدیر از نویسندگان آن‌ها می‌پردازد.

1. روز 63 سالگی قوشه حاجی /  علی رضا نوروزی خراسانی /  4 سکه   
2. بهشت کمی آن سوتر /  نازنین فرخ لو / 4 سکه
3. بیست روز / آرش صادقی بیگی /  3 سکه
4. خبر کارن / مریم صفری / 3 سکه
5. یاوران کوچک / اعظم ذوقی / 2 سکه
6. الهام / عزیز الله محمدپور /  2 سکه
7. ملاقات با سنت نیکلاس / بهار وفادار / 2 سکه
8. راه نجات / رضا کنگرلو حقیقی / 2 سکه
9. چهل حدیث /  محبوبه ناصری / 2 سکه

با امید به آینده ای بهتر برای رشد هنر دینی در جامعه اسلامی ایران.

هیات داوران بخش فیلمنامه اولین جشنواره فرهنگی هنر ی اهل بیت(ع) ـ  جایزه بزرگ پیامبر اعظم (ص)
حبیب احمد زاده ، مظفر سالاری ، سید ناصر هاشم زاده

خانه | تماس | درباره ما |