اخبار جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)

بیاینه مشترک هیأت‌های داوری اولین جشنواره فرهنگی هنر ی اهل بیت(ع)

1393 .11 خرداد

هنر و ادبیات آسمان مدار، چشمه لایزالی است که در طول تاریخ کام تشنگان حقیقت را سیراب کرده است. طراحان و برگزارکنندگان جایزه بزرگ پیامبر اعظم (ص) تلاش کردند تا واسطه‌ا‌ی باشند برای رساندن درخشان‌ترین حقیقت تاریخ به دنیای تشنه‌ی امروز و در این راه دست خود را به سوی ارباب هنر دراز کردند.

بسم الله الرحمن الرحیم    
ز احمد تا احد یک میم فرق است
جهانی اندرین یک میم غرق است
یقیناً میم احمد میم مستی است
که سرمست از جمالش چشم هستی است


هنر و ادبیات آسمان مدار، چشمه لایزالی است که در طول تاریخ کام تشنگان حقیقت را سیراب کرده است. طراحان و برگزارکنندگان جایزه بزرگ پیامبر اعظم (ص) تلاش کردند تا واسطه‌ا‌ی باشند برای رساندن درخشان‌ترین حقیقت تاریخ به دنیای تشنه‌ی امروز و در این راه دست خود را به سوی ارباب هنر دراز کردند. هیأت داوران بخش‌های مختلف این رقابت با شکوه پیش و بیش از هر چیز حضور پرشور هنرمندان شرکت‌کننده را می‌ستاید. زیرا از یک‌سو انبوه آثار رسیده، همه‌ی ما را شگفت زده کرد و از دیگر سو، هر اثری که چشمی به پیامبر نور و روشنی داشته باشد، مگر ممکن است کیفیتی ستودنی نداشته باشد؟ لذا داوری در تمام بخش‌ها طاقت فرسا بود و گزینش برگزیدگان بسیار سخت. باری نتایجی که ما به آن رسیدیم انتخاب‌ها و سلایق ماست و دلیلی بر نادیده گرفتن هنر والای دیگر شرکت‌کنندگان نیست، زیرا بی‌شک هر آن که دعوت این جایزه نوپا را ارج نهاد و اثری فرستاد در شمار دعوت شدگان این فیض حضور بوده، و همانا هر هنرمندی که اثری به عشق رسول‌الله (ص) آفریده باشد، بی‌تردید برگزیده آن آستان لم‌یزلی است.

هیات داوران بخش های فیلم داستانی کوتاه و پویانمایی: همایون اسعدیان، محمد رضا زائری، بهرام عظیمی، هادی مقدم دوست، بهروز مینایی، علی وزیریان
هیات داوران بخش فیلمنامه:  حبیب احمد زاده، مظفر سالاری، سید ناصر هاشم زاده
هیات داوران بخش فیلم کوتاه مستند: مهرداد اسکویی، رضا برجی، محمدحسین جعفریان، علی اصغر سعادتی مطلق، محمود رحمانی
هیات داوران بخش کتاب: سید محمدرضا حجازی، عباسعلی شاملی، نادرقلی طالب‏‌زاده، محمد فنایی و شجاع علی میرزا

خانه | تماس | درباره ما |