اخبار جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)

رونمایی از پوستر دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع)

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا 1393 .12 خرداد

آخرین برنامه مراسم اختتامیه اولین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) ـ جایز بزرگ پیامبر اعظم(ص) ـ رونمایی از پوستر دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) بود که با عنوان "جایزه بزرگ پیامبر(ص) و قرآن" برگزار شد.
آخرین برنامه مراسم اختتامیه اولین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) ـ جایز بزرگ پیامبر اعظم(ص) ـ رونمایی از پوستر دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) بود.

«دکتر علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی از این پوستر پرده برداری کرد، در حالی که وی را در این حرکت نمادین، «محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، «حسینی عارف» دبیر جشنواره، «علی مرادخانی» معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «لاله افتخاری» نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، «محمد دلبری» شهردار قم، «مهدی افضلی» رییس مؤسسه توسعه هنرهای معاصر، «بهروز مینایی» رییس هیأت مدیره بنیاد بازی های رایانه ای و «محمود عزیزی» بازیگر و کارگردان پیشکسوت همراهی کردند.
رونمایی از پوستر دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع)
دومین جشنواره فرهنگی هنری اهل بیت(ع) با عنوان "جایزه بزرگ پیامبر(ص) و قرآن" برگزار خواهد شد. در این دوره، علاوه بر رشته های "فیلم کوتاه"، "فیلمنامه" و "تألیف و ترجمه کتاب"، مؤسسه توسعه هنرهای معاصر رشته‏ های «تئاتر»، «نمایشنامه» و «مینیاتور» را به جشنواره اضافه می‏ کند؛ بنیاد ملی بازی‏های رایانه ‏ای «بازی ‏نامه» و «طراحی کاراکترهای قرآنی» را به مسابقه می‏ گذارد؛ شبکه دوی سیما از فیلمنامه‏ های جشنواره حمایت می‏ کند؛ شبکه های یک و مستند نیز فیلم‏های جشنواره را پوشش می‏ دهند؛ و شهرداری قم در حمایت مالی از جشنواره مشارکت خواهد نمود.

شایان ذکر است نخستین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی ـ هنری اهل بیت(ع) با عنوان «جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص)» به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و همکاری نهادهای فرهنگی و هنری برگزار شد.

این جشنواره ـ که در سه رشته فیلم کوتاه (در سه شاخه انیمیشن، داستانی و مستند)، فیلمنامه و تألیف و ترجمه کتاب به زبان انگلیسی (در دو شاخه سیره پیامبر و پاسخ به شبهات) فراخوان شده بود با استقبال کم نظیر هنرمندان و فرهیختگان مواجه گردید و 898 اثر به دبیرخانه واصل شد.

مراسم افتتاحیه این جشنواره صبح شنبه سوم خرداد 1393 با حضور شخصیت ها و هنرمندان برگزار شد و پس از سه روز پخش فیلم و نیز برگزاری همایش جانبی، شنبه پنجم خردادماه 1393 در شب سالروز بعثت پیامبر(ص) با برگزاری مراسم اختتامیه و اهداء جوایز نفرات برتر به پایان رسید.

خانه | تماس | درباره ما |