خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
اخبار جشنواره کاریکاتور روز قدس

نماینده جهاد اسلامی فلسطین نمایشگاه جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی قدس را افتتاح کرد

1393 .13 مهر

نمایشگاه آثار منتخب اولین جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی قدس به دست نماینده حرکت جهاد اسلامی فلسطین و معاون مجمع جهانی اهل بیت(ع) در تهران افتتاح شد.

نمایشگاه آثار منتخب اولین جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی قدس به دست نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین و معاون امور اجرایی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در تهران افتتاح شد.
در این مراسم که عصر روز  سه‌شنبه هشتم مهرماه 1393 ـ برگزار گردید علاوه بر «ناصر ابوشریف» و «محمدرضا نظم دوست» که ربان نمایشگاه را قیچی کردند، «صفی الله رمضانخانی» مشاور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، «محبوبه پلنگی» رییس موزه هنرهای معاصر فلسطین و «سید مسعود شجاعی طباطبایی» رییس خانه کاریکاتور ایران نیز حضور داشتند.

پس از افتتاح «سید علیرضا حسینی عارف» مدیرعامل خبرگزاری ابنا و دبیر جشنواره، توضیحات کوتاهی درباره اهداف و روند برگزاری آن ارائه کرد.

در ادامه مسعود شجاعی طباطبایی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه کاریکاتوریست‌های غیر مسلمان از آمریکای لاتین، خاور دور چین و اروپا نیز شرکت داشتند، اظهارداشت: با توجه به اینکه مسأله حمله اسرائیل به غزه بیشتر آثار ارسالی به این موضوع پرداخته است که کاریکاتوریست‌های ایرانی بیشتر به بحث مقاومت و نگاه آرمانی به فلسطین و کاریکاتوریست‌های خارجی به مظلومیت، صبوری مردم فلسطین و وحشی‌گری رژیم صهیونیستی اشاره داشتند.

شایان ذکر است اولین دوره جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی قدس ــ دو بخش "اصلی" با عنوان «روز جهانی قدس» و "ویژه" با عنوان «تحرکات تکفیری برای فراموشی فلسطین» ــ به وسیله "خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا" و با همکاری "کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین"، "سایت جامع هنر اسلامی"، "خانه کاریکاتور" و "موزه هنرهای معاصر فلسطین" برگزار شد.
در این جشنواره بین المللی، 199 نفر از 33 کشور جهان با 546 اثر شرکت کردند. هنرمندان کشورهای آذربایجان، آرژانتین، افغانستان، الجزایر، اوکراین، ازبکستان، اندونزی، ایتالیا، ایران، بحرین، بلژیک، بوسنی و هرزگوین، برزیل، تاجیکستان، تایلند، تونس، ترکیه، چین، کلمبیا، کوبا، فرانسه، عراق، قزاقستان، لبنان، روسیه، صربستان، سوریه، سوییس، مراکش، مصر، هلند، هندوستان و یونان کارتون های جدید خود را در این مسابقه شرکت داده اند.
از 546 اثر شرکت کننده، 372 اثر در بخش اصلی و 174 اثر در بخش ویژه جشنواره شرکت کرده است که 156 اثر به وسیله هیئت انتخاب به نمایشگاه راه یافت.
این نمایشگاه در موزه هنرهای معاصر فلسطين به نشانی: تهران، خیابان فلسطین، خيابان بزرگمهر، خيابان برادران شهيد مظفر (صبا) افتتاح شد و از 8 تا 28 مهر 1393 همه روزه از ساعت 10 تا 18 (غیر از روزهای تعطیل ـ پنجشنبه ها از ساعت 10 تا 15) برای بازدید عموم باز است.
مراسم اهدای جوایز برندگان این مسابقه نیز ساعت 16 روز دوشنبه 14 مهر 1393 در همین مکان برگزار خواهد شد.

1393 .13 مهر / نویسنده: / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |