خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
یک پویش مردمی در ماه مبارک رمضان؛

همه دعوتیم؛ "یه لقمه مهربونی" برای فقرا با دعوت هنرمند محبوب

پدیدآورنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی 1395 .25 خرداد

با گذشت کمتر از یک هفته پس از آغاز ماه مبارک رمضان، بیش از ۶۰۰ خانواده نیازمند تهرانی با کمک مستقیم نیکوکاران پایتخت اطعام و افطار شده اند و سفره‌های مهربانی در این مناطق و محلات پهن شده است.

فیلم‌نامه‌نویس، بازیگر و روزنامه نگار ایرانی با اعلام شناسایی ۶۰ نقطه فقیرنشین در شهر تهران به کمک خیرین در صفحه اینستاگرام خود نوشت: مردم این نقاط در شب‌های ماه مبارک رمضان برای تهیه افطار با سختی مواجه‌اند.

«امیرمهدی ژوله»: افزود: به همین منظور طرحی با عنوان «یک لقمه مهربانی» اجرا و برای این شهروندان در طول ماه مبارک سفره های افطاری عمومی برپا می‌شود.

این هنرمند محبوب راه‌های میزبانی از نیازمندان در این سفره های افطار را هم اینگونه بیان کرد: با شماره ۴۳۷۹ تماس گرفته تا غذای گرم و شاید مازاد نیاز شما از در منزل تحویل گرفته شود. همچنین با مراجعه به سایت فاندوران به نشانی www.fundorun.com و یا از طریق سامانه #۴۳۷۹*۹۷*۷۸۸* برای تهیه اقلام افطار کمک کنید. همچنین کانترهایی در ایستگاه‌های مترو تعبیه شده که همکاران ما آماده دریافت کمک های نقدی شما عزیزان هستند.
ژوله در آخر نوشت: حواسمان به سفره های خالی نیازمندان باشه. به امید ریشه کنی فقر.

از سوی دیگر «فرزاد هوشیار پارسیان» مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران نیز با تقدیر از استقبال مردم از طرح یه لقمه مهربونی برای افطار و اطعام نیازمندان در مناطق فقیرنشین افزود: تاکنون و با گذشت کمتر از یک هفته پس از آغاز ماه مبارک رمضان، بیش از ۶۰۰ خانواده نیازمند تهرانی با کمک مستقیم نیکوکاران پایتخت اطعام و افطار شده اند و سفره‌های مهربانی در این مناطق و محلات پهن شده است.

وی افزود: محله‌ها و مناطقی چون قلعه الیمون و میدان سلمان فارسی از جمله محلاتی بودند که سفره های افطار مهربانی در آن‌ها پهن شد و تا پایان ماه مبارک رمضان نیز هرشب در یکی از محلات فقیرنشین تهران، پویش یه لقمه مهربونی اجرا خواهد شد.

هوشیار پارسیان گفت: تمام تلاش ما این است که تا پایان ما مبارک رمضان و با کمک شهروندان نیکوکار تهرانی، امکان اطعام و افطار برای همه نیازمندان شهر تهران را فراهم کنیم تا در ماه مهربانی‌ها، هیچ شهروندی در پایتخت، سر گرسنه بر بالین نگذارد.

وی با اشاره به این که پویش «یه لقمه مهربونی » هرشب تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد یافت افزود: همه شهروندان تهرانی می‌توانند با حداقل ۱۰ هزار تومان کمک مالی به این پویش، امکان تهیه افطار و اطعام نیازمندان و ساکنان محله‌های فقیرنشین پایتخت را فراهم کرده و در این کار خیر شرکت کنند.

گفتنی است پویش مردمی «یه لقمه مهربونی» به همت سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران و با مشارکت وبسایت تامین مالی جمعی فاندوران، خیریه ولی نعمتان، خیریه دست های مهربان و انجمن خیریه مبارزه گرسنگی در حال برگزاری است.

1395 .25 خرداد / نویسنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |