خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

" خورشید شام" در قم به روی صحنه می رود

نمایش " خورشید شام" به مناسبت برپایی کنگره ملی حضرت زینب(س) که همزمان با ایام سوگواری وفات حضرت زینب (س) در قم برگزار می شود، به روی صحنه می رود.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان قم :

به همت واحد نمایش حوزه هنری استان قم و گروه تئاتر آئین، نمایش "خورشید شام" به نویسندگی میلاد اکبر نژاد و کارگردانی وفا طرفه از ۱۰ الی ۲۰  خرداد ماه ۱۳۹۱ به روی صحنه می رود. این نمایش روایتی است از حضور حضرت زینب(س) در بارگاه یزید؛ در غیاب هند همسر خلیفه، یزید در کاخ خود مجلسی آراسته تا پیروزی خود را بر حسین بن علی (ع) در حضور بزرگان شهر شام و کاروان اسراء جشن بگیرد اما خطبه ویرانگر حضرت (س) تمام نقشه‌های یزید را نابود می‌کند. اکنون شهلا و نجیبه دختر ندیمه هند وقایع روز قبل را برای همسر یزید روایت می‌کنند.

گفتنی است در این نمایش هنرمندانی چون :
لیلا سادات موسوی، مریم السادات صدر پور، الهام السادات رسولی، وفا طرفه به هنرنمایی می‌پردازند . دیگر عوامل این نمایش عبارتند از مشاور اجراء و مشاور طرح: کورش زارعی، دراماتورژ (مشاور ادبی و تئاتری): سیروس همتی، مدیر تولید: محمد رضا خوئی، مدیر فنی و طراح نور: محمد رضا آزاد، موسیقی مجتبی کریمی، طراح دکور و لباس: مهدی نیک روش، طراح پوستر و بروشور: رضا آقا براری و عکاس: محمد مهدی بهمنی و روح الله زنگنه.
نمایش " خورشید شام" به مدت ۱۰ شب و از ساعت ۲۰:۳۰ در سالن قدس واقع در بلوار نیایش، مصلی، تالار پژوهشکده باقرالعلوم استان قم اجرای عمومی خواهد داشت.
نظر: 0 /

عدم نمایش نظرات

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |