خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
نگاه دینی به سیمرغ سی و پنجم

یادداشت همسر شهید نوری درباره فیلم "ویلایی‌ها"

پدیدآورنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی 1395 .23 بهمن

"ویلایی‌ها" داستانی واقعی است که در این کشور اتفاق افتاده است. داستانی سفید اجتماعی که برای تمام مردم ایران ملموس است. فیلمی که وجوه بسیاری دارد، فیلمی که روایتگر داستان هجرت و معرفت است و باید از کارگردان خوب این فیلم تشکر کرد.
«فاطمه ثقفی» همسر شهید نوری که در فیلم "ویلایی‌ها" پریناز ایزدیار نقشش را ایفا می‌کند، پس از تماشای فیلم، متن نوشتاری را منتشر کرد.

در متن یادداشت همسر شهید نوری آمده است:‌
«ساخت فیلمی چون "ویلایی‌ها" بسیار ارزشمند است و باید تبریک گفت به منیر قیدی، کارگردان خانمی که در نخستین تجربه ساخت فیلم بلندش به سراغ چنین موضوعی رفت. به نوعی در این فیلم نیمه پنهان و گمشده روزهای زنانی را به تصویر کشیده که بسیاری از آن مطلع نبودند. در وهله اول انتخاب عنوان فیلم برایم جالب توجه بود. نگاه من به این عنوان این است که با شنیدن نام "ویلایی ها" همزمان به دو چیز فکر می کنیم. ویلایی‌هایی که در ناز و نعمت زندگی می کردند و برخی دیگر که تمام وقتشان را به خدمت‌رسانی می‌گذارندند. در این فیلم بخشی از ایثار ویلایی‌هایی که در خدمت رزمندگان بودند نشان داده شد و باید انتخاب هوشمندانه چنین اسمی را تبریک گفت. اما قطعا بخش بزرگی از ساخت این فیلم به  قصه فیلم برمی‌گردد؛ خانم‌هایی که در مقطع حساس و مهمی از تاریخ روزهای پرتلاطمی را تجربه کردند و ایثار کردند. همیشه تاریخ تکرار می‌شود و فکر می‌کنم همسران مدافعان حرم نیز در این روزها، حال و احوالی شبیه دورانی که ما تجربه کردیم و در این فیلم می‌بینید را تجربه می‌کنند. منیر قیدی کارگردان خوب فیلم سینمایی "ویلایی‌ها" بخشی از روزهای خانم‌های فرمانده‌ها و رزمندگان را تصویر کرد. خانم خیری قصه "ویلایی‌ها" داستانی واقعی است که در این کشور اتفاق افتاده است. داستانی سفید اجتماعی که برای تمام مردم ایران ملموس است. فیلمی که وجوه بسیاری دارد، فیلمی که روایتگر داستان هجرت و معرفت است و باید از کارگردان خوب این فیلم تشکر کرد.ویلایی‌ها» تصویری از من در آن روزهای ملتهب است، روزهایی که می‌دانستیم همه ما رفتنی هستیم، سختی کار زیاد بود، دلهره و تنش و حمله‌های هوایی هر روز هر روز تکرار می شد، اما ما همچنان ایستادگی می‌کردیم به این امید که حتی زمانی کوتاه همسرانمان را ببنیم. طبعا ساخت چنین فیلمی حمایت‌های بیشتری طلب می‌کرد، چرا که این فیلم تنها بخش کوچکی از آن دوران را به تصویر کشیده است. "ویلایی‌ها" داستانی واقعی است که در این کشور اتفاق افتاده است. داستانی سفید اجتماعی که برای تمام مردم ایران ملموس است. فیلمی که وجوه بسیاری دارد، فیلمی که روایتگر داستان هجرت و معرفت است و باید از کارگردان خوب این فیلم تشکر کرد.»
1395 .23 بهمن / نویسنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |