خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
رونمایی 11 بهمن‌ماه 1391

تولیدات جدید در جشنواره تعزیه قرآنی «آیات»

1391 .6 بهمن

16 گروه در جشنواره تعزیه قرآنی «آیات» شرکت کرده‌اند و 50 پژوهش، کتابی حاوی موضوعات جدید تعزیه و نسخه «لوح سلیمان» از محصولات این جشنواره است که در اختتامیه رونمایی می‌شود.
آیین اختتامیه جشنواره تعزیه قرآنی از مجموعه جشنواره‌های «آیات» 11 بهمن‌ماه 1391 در استان مرکزی، شهر اراک برگزار می‌شود.

«علیرضا حاج‌علی‌بیگی» مسئول دبیر‌خانه جشنواره تعزیه قرآنی «آیات» در گفت‌وگو با خبرنگار قرآنی باشگاه خبری فارس «توانا» از ارسال 16 اثر تعزیه به جشنواره خبر داد و گفت: 16 گروه تعزیه از استان‌های مختلف کشور در این جشنواره شرکت‌ کرده‌اند که از این تعداد 5 گروه به مرحله نهایی جشنواره راه پیدا کردند.

وی از اجرای این 5 گروه در 5 شهرستان استان خبر داد و گفت: گروه‌های حاضر در مرحله نهایی جشنواره نمایش‌های خود را در موضوعات؛ «جنگ بدر»، «جنگ خندق»، «غدیر خم»، «جرجیس پیامبر» و نبوت «موسی(ع)» در 5 شهر اراک، شازند، کمیجان، کارجان و فرمیهن اجرا می‌کنند.

حاج‌علی‌بیگی از ارسال 50 اثر پژوهشی به دبیر‌خانه جشنواره خبر داد و گفت: 50 اثر پژوهشی با موضوع تعزیه به دبیر‌خانه جشنواره ارسال شده که در هفته آینده آثار داوری شده و 5 اثر در آیین اختتامیه تجلیل می‌شوند.

مسئول دبیر‌خانه جشنواره تعزیه قرآنی از رونمایی کتاب «سه مجلس‌نامه» خبر داد و گفت: این کتاب که تألیف «محمد‌رضا نظام‌آبادی» و «مهدی دریایی» است با موضوع‌های جدید تعزیه در آیین اختتامیه جشنواره رونمایی می‌شود، همچنین از نسخه تعزیه «لوح سلیمان» که همان داستان حضرت سلیمان(ع) است در مراسم اختتامیه رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس آیین اختتامیه جشنواره تعزیه قرآنی «آیات» 11 بهمن‌ماه 1391 در شهر اراک فاز 1 شهرک شهید بهشتی، فرهنگ‌سرای آیینه برگزار می‌شود.
1391 .6 بهمن / نظر: 1 /

عدم نمایش نظرات

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |