خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
نماینده امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان البرز:

با ساخت مدرسه عالی تعزیه این هنر در البرز احیاء می شود

رضا محمدی نماینده امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد از ساخت مدرسه عالی تغزیه در استان البرز خبر داد.

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی البرز، رضا محمدی عصر سه شنبه 16 خرداد در دیدار با داوود فتحعلی بیگی، استاد و پیشکسوت عرصه نمایش در استان البرز ضمن ابراز خرسندی از این ملاقات گفت:  اخیراً در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت هنری تصمیم برآن شده است تا نماینده ای به استان های کشور سفر کند و از نزدیک با پیش کسوتان و حامیان هنر دیدار داشته باشد.
وی افزود: با اقداماتی که اخیراً توسط هیأت دولت صورت گرفته شاهد رفع دغدغه های هنرمندان خواهیم بود.
محمدی خاطرنشان کرد: ساخت مدرسه عالی تغزیه فرصت مغتنمی است تا با بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل های هنرمندانی که شاهد سرریز شدن آنها در این استان هستیم، گام های مثمر ثمری  در حوزه نمایش های آیینی برداشته شود.
وی ادامه داد: ایجاد نخستین مدرسه عالی تعزیه در استان البرز زمینه ای را فراهم می سازد تا هنرمندانی تحصیل کرده به صورت تخصصی هنر تعزیه را با قدمت چندین ساله دوباره زنده کنند.
محمدی  تعزیه را تلفیقی از مجموعه هنرها دانست وافزود:  در تعزیه تصویر، صدا، نمایش و رنگ بر همه چیز سیطره دارد و این هنر نباید از بین برود.
نماینده امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد البرز یادآور شد:  تعزیه هنری ارزشمند است و با ایجاد مدرسه عالی تعزیه مقدمات احیاء مجدد این هنر کهن نشات گرفته از آیین ها و رسوم در استان البرز فراهم خواهد شد. همچنین مدرسه عالی تعزیه در البرز محلی برای حفظ و اشاعه نمایش های آیینی خواهد بود.

نظر: 1 /

عدم نمایش نظرات

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |