خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
مجید مجیدی:

برخی کشورها فیلم "محمد رسول الله(ص)" را ندیده حرام اعلام کردند

پدیدآورنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی 1395 .26 فروردین

کارگردان فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» اظهار داشت: نمایش های این فیلم به صورت پرمخاطب در کشورها صورت گرفت و علمای تسنن و تشیع از آن استقبال کردند.

کارگردان فیلم سینمایی "محمد رسول‌الله(ص)" شب گذشته در نشست پس از نمایش این فیلم که با حضور رئیس مجلس برگزار شد، گفت: دکتر لاریجانی برای اهالی فرهنگ و هنر همواره بیشتر چهره ای فرهنگی و فرهیخته بوده اند تا سیاسی. ما نیز ایشان را بیشتر به لحاظ فرهنگی می شناسیم از این رو سینماگران رابطه خوبی با ایشان دارند.

«مجید مجیدی» داد: ایشان چه در زمانی که در مجلس و چه زمانی که در نهادهای دیگر بودند توجه ویژه به سینما داشتند لذا اکنون امیدواریم در سال های آینده بودجه حوزه سینما که به لحاظ تاثیرگذاری جایگاه ویژه ای دارد، ارتقا پیدا کند تا آثار فاخر ساخته شود.

وی در ادامه به نقل قولی از آیت الله جوادی آملی پرداخت و گفت: زمانی که به حضور آیت الله جوادی آملی رفتیم تا از فرمایشات ایشان در تحقیقات استفاده کنیم فرمودند «اگر سلسله پیامبران ادامه داشت آنان امروز از طریق رسانه موضوعات خود را مطرح می کردند.» که به تعبیر من این مهم از طریق سینما نیز امکان داشت چه اینکه امروز قدرت های جهانی از طریق سینما سیاست های خود را دیکته می کنند.

مجیدی در ادامه با تأکید بر اینکه سینماگران قدرتمندی در ایران مشغول فعالیت هستند، گفت: اگر مسئولان دقت ویژه ای کنند ما بسیاری از دستاوردهای انقلاب را می توانیم به نسل های آینده انتقال دهیم، علیرغم تمام کارشکنی هایی که برخی کشورها داشتند و فیلم را ندیده حرام اعلام کردند اما نمایش ها به صورت پرمخاطب در کشورها صورت گرفت و علمای تسنن و تشیع از آن استقبال کردند از این رو به زودی دریچه ای از آن به سوی کل دنیا باز می شود تا بشود قطره ای از رحمة للعالمین و قرائت درست اسلام را به دنیا معرفی کنیم.

این کارگردان ارزشی کشورمان در پایان با تأکید بر اینکه همواره تعامل خوبی بین هنرمندان و رئیس مجلس بوده که ممکن است در بسیاری مواقع رسانه ای هم نشده باشد، خاطرنشان کرد: پیش از ساخت فیلم نسخه ای از سناریو را برای دکتر لاریجانی ارسال کردیم و در طول ساخت آن نیز بارها خدمت ایشان رسیدیم و از حمایت های معنوی و پشتوانه های لجستیکی ایشان استفاده کردیم همچنین رئیس مجلس بازدیدی از شهرک سینمایی داشتند از این رو ایشان به لحاظ شخصیتی علاقه به فرهنگ و هنر دارند که این تعامل را نیزادامه دادند؛ مدت ها بود می خواستیم با هم این فیلم را ببینیم که امشب توفیق شد همراه رئیس مجلس به تماشای آن بنشینیم.

1395 .26 فروردین / نویسنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |