خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خبر داد

تمديد مهلت دو ماهه براي خريد آثار هنري از سوي دستگاه‌هاي دولتي

اکسپو 91 که از 28 خردادماه در تالار وحدت تهران برپا شده بود، در مراسمي با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از هنرمندان عرصه هنرهاي تجسمي کشور به کار خود پايان داد.

به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از مرکز روابط عمومي، اطلاع‌رساني و امور بين‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در اختتاميه اين رويداد هنري از تمديد مهلت دو ماهه براي خريد آثار هنري از سوي دستگاه‌هاي دولتي خبر داد.

«سيدمحمد حسيني» با قدرداني از برگزارکنندگان اکسپو 91 گفت: از تمام هنرمنداني که آثار ارزشمند خود را ارائه کردند و رونق‌بخش اين نمايشگاه بزرگ بودند، قدرداني و تشکر مي‌کنم.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: مجلس مهلتي را براي دستگاه‌هاي دولتي که هنوز يک دهم درصد اعتبارات عمراني خود را براي آثار هنري هزينه نکرده‌اند، تمديد کرده است که بايد نهايي شود.

وي در ادامه گفت: اين مهلت براي نهادهايي تمديد شده است که به وظيفه قانوني خود عمل نکرده‌اند.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با ابراز اميدواري براي تصويب پيوست فرهنگي در شوراي انقلاب فرهنگي اظهار داشت: اگر اين اتفاق صورت گيرد تنها وزارت ارشاد دغدغه هنرمندان و حمايت از آثارشان را نخواهد داشت، بلکه تمام دستگاه‌ها بايد در کنار هر پروژه و اقدام مهمي که دارند، نگاه فرهنگي نيز داشته باشند و براي بخش هنر هزينه کنند.

وي گفت: اين مصوبه قانون برنامه پنجم و ابلاغيه و تاکيد رهبر فرزانه انقلاب است و انتظار داريم که موضوع خريد آثار هنري از اولويت‌هاي شوراي انقلاب فرهنگي و هيات دولت باشد.

حسيني در پايان افزود: برگزاري اکسپو فرصت خوبي بود تا هنرمندان با نوع نگاه مديران و نيازهاي آنان آشنا شوند و بر اساس آن آثاري را توليد کنند.

منبع : سايت ميراث آريا
نظر: 0 /

عدم نمایش نظرات

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |