خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

مداحان تلفیقی از قرآئت‌های حماسی و عرفانی از عاشورا ارائه دهند

رئیس کانون مداحان و شاعران استان قم گفت: مداحان باید قرآئت‌های حماسی، ارزشی، مکتبی و عرفانی واقعه عاشورا را در هم آمیزند و تلفیقی از آن‌ها را برای مردم بازگو کرد.

محمد علی مجاهدی شامگاه جمعه در پنجمین کنگره شعر عاشورایی که در مرکز اجتماعات بین المللی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد اظهار داشت: کانون مداحان و شاعران استان قم فراجناحی است و تنها در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و چهارچوب نظام جمهوری اسلامی فعالیت‌های فرهنگی خود را ادامه می‌دهد.
مجاهدی عنوان کرد: هیئت مدیره کانون مداحان و شاعران استان قم در سال جاری ۱۶ جلسه را برگزار کردند که حضور اعضای هیئت مدیره در این جلسات هزینه‌ای در برنداشته و این افراد بدون دریافت وجهی وقت خود را برای برنامه ریزی‌های کانون صرف کردند.
 
برنامه‌های دنبال شده توسط کانون مداحان و شاعران استان قم

وی با اشاره به برخی از طرح‌هایی که در جلسات هیئت مدیره کانون مداحان و شاعران استان قم بحث و بررسی شده است افزود: راه اندازی سایت جامع مداحان، تاسیس موسسه مالی اعتباری ویژه مداحان و شاعران استان قم، راه اندازی تلفن گویا، پیشنهاد ساخت یادمان شهدای قم در بلوار بزرگ پیامبر اعظم (ع) به شهرداری، پیگیری جانمایی قطعه هنرمندان دینی در آرامستان بهشت معصومه (س) قم بخشی از طرح‌هایی بود که به پیشنهاد هیئت مدیره کانون مطرح و پیگیری شد تا در آینده اجرایی شود.
 
رئیس کانون مداحان و شاعران استان قم عنوان کرد: در این دوره فعالیت کانون مداحان و شاعران استان قم دوره آموزش‌های عمومی برای علاقمندان عضو کانون دایر شد که امتحان این دوره نیز به زودی برگزار خواهد شد.
 
وی با اشاره به فعالیت صندوق قرض الحسنه کانون مداحان و شاعران استان قم ابراز داشت: تعداد ۱۶۰ نفر از اعضای کانون وام یک میلیون تومانی این صندوق را دریافت کردند که متاسفانه به علت عدم بازپرداخت این وام‌ها، فعالیت‌های این صندوق متوقف شده است.
 
مجاهدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قرآئت‌های مختلفی از فرهنگ‌های عاشورایی وجود دارد افزود: نباید در مراسم های عزاداری تنها قرآئت ماتم را دنبال کرد چرا که این قرآئت دیگر به تنهایی نمی‌تواند پاسخگو باشد.
 
رئیس کانون مداحان و شاعران استان قم تاکید کرد: باید قرآئت‌های حماسی، ارزشی، مکتبی و عرفانی واقعه عاشورا را در هم آمیخت و تلفیقی از آن‌ها را برای مردم بازگو کرد تا فرهنگ گران سنگ عاشورا برای جامعه به بهترین شیوه تبیین شود.
 

نظر: 0 /

عدم نمایش نظرات

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |