خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
نگاه دینی به سیمرغ سی و سوم

بیانیه‌ سینماگران‌ در‌ محکومیت اهانت‌ به‌ پیامبر اکرم(ص) در غرب

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا 1393 .14 بهمن

سی‌و‌سومین جشنواره فیلم فجر امشب در برج میلاد آغاز می‌شود. افتتاحیه این مراسم لحظاتی دیگر آغاز می‌شود.
آئین افتتاحیه سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر، لحظاتی دیگر در مرکز همایش‌های مرتفع‌ترین مکان پایتخت آغاز می‌شود. برج میلاد به سیاق سال‌های گذشته اصلی‌ترین مرکز برگزاری برنامه‌های جشنواره فجر است و از دقایقی پیش سینماگران و مدیران و اهالی رسانه در این مکان گردهم آمدند تا جشنواره فیلم فجر را آغاز کنند.

همزمان با برگزاری آیین افتتاح این جشنواره، اهالی سینمای ایران بیانیه‌ محکوم نمودن اهانت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمد (ص) را امضا کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

یا رسول لله!

مرزها زبان فاصله‌اند و تو ای حبیب خدا، از تمام فاصله ها عبور کردی تا به همگان بیاموزی آن سوی همه مرزهای نژادی و اعتقادی و جغرافیایی، بهشتی هست که در آن بشر تا آستان حق قد می کشد.

باور داریم که پلشتی هیچ توهینی، غبار بر ساحت مقدست نمی نشاند. احدی از پیروانت را نمی راند و چیزی نصیب خاطیان نمی کند؛ جز گمگشتگی بیشتر از وادی اخلاق و انسانیت و مهر...

پس به ما بیاموز که چون تو برای این گم گشتگان فانوس دانایی روشن کنیم. بر جهلشان افسوس خوریم و بر کید و کین خونریزشان فائق آییم.

باشد که زبان سینمای ایران در این بحران زبانی نزدیک به کلام مهربان تو و منادی همان اخلاقی باشد که برای اکمال آن مبعوث شدی...

صلوات خدا و درود همه بندگان آزاده نثار تو باد.

این بیانیه در حال امضا توسط سینماگران است و تاکنون سعید راد، نیکی کریمی، مهتاب کرامتی، فرشته طائرپور، رویا تیموریان، جعفر صانعی مقدم، بهزاد کزازی، لیلا زارع، آزیتا موگویی، محمود کلاری، فرزاد موتمن، هانیه توسلی، همایون اسعدیان، رضا ناجی، بیژن امکانیان، ساره بیات، حسین یاری، بهرنگ تنکابنی، ریما رامین فر، حامد بهداد، برزو ارجمند، آزاده صمدی، اکرم محمدی، مهسا کرامتی، رعنا آزادی ور و محمد نشاط آن را امضاء کرده اند.

همچنین علیرضا رضاداد دبیر جشنواره فیلم فجر با حضور در میان هنرمندان این بیانیه را امضا کرد.

1393 .14 بهمن / نویسنده: به نقل از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |