خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
رحمت امینی در مراسم تقدیر و تجلیل از تعزیه خوانان:

برنامه های ویژه ای برای احیای نمایش های آیینی و مذهبی داریم

با پایان یافتن 10 روز تعزیه خوانی در محوطه حوزه هنری چهارشنبه 13 دی از گروه تعزیه خوانی با حضور رحمت امینی مدیر مركز هنرهای نمایشی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

طی این مراسم رحمت امینی از تعزیه خوانان و گروه موسیقی به پاس 10 روز تلاش و كار مداومشان برای هر چه بهتر برگزار شدن تعزیه ها تقدیر و تشكر كرد و گفت: مركز هنرهای نمایشی قصد دارد تا با آغاز سال جدید مكانی دائمی در محوطه حوزه هنری برای برگزاری نمایش های مذهبی و تعزیه و حتی نمایش های شاد برای مناسبت هایی مانند میلاد ائمه اطهار (ع) و معصومین تدارك ببیند.
وی لوح های تقدیر و هدایای را به تعزیه خوانان این 10 روز اهدا كرد.
امینی همچنین در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری درباره برگزاری این گونه مراسم های مذهبی گفت: اعتقاد قلبی من و مجموعه همكارانم این است كه باید ظرفیت های نا مكشوف و پنهان نمایش های آیینی، مذهبی و سنتی را احیاء كنیم.
وی افزود: یكی از دغدغه های حوزه هنری احیای تمام مراسم های آیینی و مذهبی است كه برای آن برنامه ویژه ایی داریم و برای مناسبت های شاد هم برنامه هایی مانند اجرای رو حوضی، خیمه شب بازی و غیره را در دستور كار داریم چرا كه مردم به همان اندازه كه مراسم عزاداری دارند باید مراسم های شادی هم داشته باشند.
مدیر مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری ابراز امیدواری كرد كه در سال 92 بتواند گام های موثری در زمینه هنرهای آیینی و سنتی بردارد و خاطرنشان كرد: نقالی و پرده خوانی نیز از هنرهایی است كه قصد داریم بر روی آنها تمركز داشته باشیم و در سال 92 اجرای آنها را در حوزه هنری با ساخت فضایی مناسب آغاز كنیم.

نظر: 0 /

عدم نمایش نظرات

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |