خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

اصغر حاج حیدری (خاسته) درگذشت

اصغر حاج حیدری متخلص به «خاسته»، از شاعران پیشکوست آیینی کشور، 24 آذرماه درگذشت.


سعید بیابانکی با اعلام این خبر گفت: مرحوم اصغر حاج حیدری (خاسته) از شاعران پیشکسوت آیینی شهر خمینی‌شهر اصفهان بود که دیروز جمعه 24 آذرماه در سن 67سالگی دار فانی را وداع گفت.

او افزود: پیکر این شاعر آیینی امروز 25 آذرماه از ساعت 14 در خمینی‌شهر اصفهان تشییع می‌شود.

این شاعر افزود: حاج حیدری در حوزه‌های مختلفی از جمله شعر انقلاب‌، دفاع مقدس‌، آیینی و مذهبی‌، محلی‌ و انتقادی، قطعات بسیار زیادی دارد و تقریبا مردم خمینی‌شهر 80،‌ 90 درصد شعرهای او را حفظ هستند.

بیابانکی درباره ویژگی‌های مرحوم حاج‌ حیدری عنوان کرد: این شاعر تحصیلات آکادمیک نداشت. سرایدار مدرسه بود و بعد از آن هم بازنشسته و دست‌فروش شد، ولی شاعر تمام عیاری بود که حافظه خوبی داشت و شناخت خوبی از تاریخ ادبیات ایران داشت.

او همچنین گفت: این شاعر تازه درگذشته، بنیانگذار کنگره شعر مردمی «میلاد آفتاب» در خمینی‌شهر بود که 18 سال پشت سر هم بدون اتکا به دولت آن را برگزار کرد و همه شاعران آیینی کشور بدون استثنا در آن شرکت کردند.

بیابانکی خاطرنشان کرد: از مرحوم اصغر حاج حیدری متخلص به «خاسته» تا به حال مجموعه شعرهای «دشت شبنم»، «عطر گندم،‌ مهر مردم» و مجموعه شعر طنزی با نام «نمکدون» منتشر شده که یوسفعلی میرشکاک مقدمه‌ای بر آن نوشته و انتشارات فصل پنجم آن را منتشر کرده است. این کتاب در طول یک هفته تمام شد و هم‌اکنون در حال تجدید چاپ است.

نظر: 0 /

عدم نمایش نظرات

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |