خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

تئاتر دفاع‌مقدس به نگاه جدي و نو نياز دارد

پدیدآورنده: سپاه نیوز 1389 .30 آذر

امروز با نگاه بلندي كه مديريت بنياد فرهنگي روايت به جريان تئاتر انقلاب و دفاع مقدس دارد و اقبالي كه در كليت تئاتر كشور موجود است، آمادگي داريم از كساني كه دغدغه‌هاي تئاتر انقلاب و دفاع مقدس دارند حمايت كنيم.

مديرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع‌مقدس گفت: آنچه امروز شاهد هستيم كمبود و خلاء نگاه جدي و نو به تئاتر دفاع‌مقدس است.
حفيظ‌الله‌ رفيعي ، افزود: امروز با نگاه بلندي كه مديريت بنياد فرهنگي روايت به جريان تئاتر انقلاب و دفاع مقدس دارد و اقبالي كه در كليت تئاتر كشور موجود است، آمادگي داريم از كساني كه دغدغه‌هاي تئاتر انقلاب و دفاع مقدس دارند حمايت كنيم.

وي مشكل اصلي تئاتر دفاع مقدس را كمبود طرح‌هاي نمايشي، نمايشنامه و به‌طور كلي ادبيات نمايشي عنوان كرد و اظهار داشت: در سال‌هاي اخير كتاب‌هاي زيادي تاليف شده است و اگر در 10 سال گذشته‌ي نمايش‌نامه‌نويسان ما كمبود منابع داشته‌اند، امروز اين مشكل وجود ندارد. دوستاني كه در زمينه‌ جنگ، مسائل جنگ، ادبيات جنگ و فرهنگ جنگ منابعي نياز دارند ما آمادگي داريم اين منابع را در اختيار آنها قرار دهيم.
رفيعي اظهار كرد: كساني كه مي‌خواهند به تئاتر دفاع مقدس بپردازند، ما اين قابليت را در هر مكاني در تهران و هم‌چنين مناطق عملياتي در اختيار اين افراد قرار مي‌دهيم. ما مجموعه سالن‌هاي اسوه را داريم كه اميدواريم در روزهاي آينده بتوانيم با فعال‌ كردن آنها فرصت بهتري را براي تئاتر انقلاب و دفاع مقدس فراهم كنيم، به همين منظور با هماهنگي‌هايي كه با بنياد فرهنگي روايت شده است، اين امكان به وجود آمده است تا سالن‌هايي را در اختيار هنرمندان قرار دهيم.
وي در بخش ديگري از سخنانش گفت: در فاصله كوتاهي كه مفتخر شده‌ام در انجمن دفاع مقدس حضور داشته باشم با تغييرات زياد و جابه‌جايي مديريت‌ها در انجمن مصادف شد كه تحت تأثير يكسري مسائل، فاصله بين ما و هنرمندان اين عرصه زياد شد. اميدوارم اين مراسم فرصتي براي جمع‌شدن دوباره ما باشد.
رفيعي يادآور شد: برنامه‌هاي انجمن تئاتر را ادامه خواهيم داد. دوستاني كه در گذشته در انجمن بوده‌اند، فعاليت‌هاي زيادي انجام داده‌اند و ما افتخار داريم اين برنامه‌ها را به شكل ديگري ساماندهي و برنامه‌ريزي و با حضور هنرمندان اين عرصه ادامه دهيم و اميدوارم در برنامه‌هاي آينده اين جمع باقوت و استحكام بيشتر در برنامه‌هاي تئاتر انقلاب دفاع مقدس مشاركت داشته باشد.
مديرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع‌مقدس گفت:در برنامه‌ريزي‌هاي كلان كه براي تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ترسيم شده است، تلاش خواهيم كرد تا در زمينه‌ ادبيات نمايشي و ضعف‌هايي كه در اين زمينه وجود دارد، قوي شويم و چشم‌انداز خود را بر اساس توليدمحوري با نگاه به ادبيات نمايشي و تبديل ادبيات جنگ به ادبيات نمايشي متمركز كنيم.
رفيعي اظهار كرد: امكانات به گونه‌اي است و ما اين توان را داريم تا در زمينه‌ تئاتر انقلاب و دفاع مقدس فعاليت بيشتري داشته باشيم. بنياد روايت قول مساعدت و همكاري داده است تا با تمام توان از تئاتر انقلاب و دفاع مقدس حمايت و پشتيباني كند و ما هم به عنوان انجمن تئاتر براي سال‌هاي 89 – 90 برنامه‌هاي مفصلي براي اين تئاتر در دستور كار قرار داده‌ايم تا با نگاه به ارزش‌هاي دفاع مقدس حمايت‌ها از اين تئاتر بيشتر شود.
وي در پايان گفت: ما در انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بيشترين امكانات، تجهيزات و قابليت‌ها را براي رسيدن به يك تئاتر ملي با تعريف والاي ارزشي را دارا هستيم و امكانات در نيرو‌هاي مسلح فراوان است. تئاتر دفاع مقدس، تئاتر ملي كشور ما است و همه ما نسبت به آن نگراني، دغدغه و احساس مسووليت داريم. اميدواريم در آينده شاهد رشد و شكوفايي تئاتر دفاع مقدس باشيم

1389 .30 آذر / نویسنده: سپاه نیوز / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |