خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

اجرای مجدد اپرای عروسكی «عاشورا» در ماه محرم

اپرای عروسكی «عاشورا» به كارگردانی بهروز غريب‌پور، كاری از گروه نمايشی آران، همزمان با فرار رسيدن ماه محرم در تالار فردوسی تهران اجرای مجدد خواهد داشت.بهروز غريب‌پور، نويسنده و كارگردان اپرای عروسكی «عاشورا»  با اعلام اين خبر گفت: پس از اجرای اپرای عروسكی «حافظ» در تهران و شيراز، تصميم داريم كه اپراهای عروسكی توليدی توسط گروه نمايشی آران را مرور كنيم.

وی ادامه داد: به همين دليل و با توجه به نزديك شدن ماه محرم و ايام تاسوعا و عاشورای حسينی برنامه‌ای برای آماده‌سازی گروه برای اجرای مجدد اپرای عروسكی «عاشورا» داريم كه ويژه اين ايام به روی صحنه خواهد رفت.

غريب‌پور تأكيد كرد: البته فعلاً تنها مكان نمايش كه تالار فردوسی است برای اين اجرا قطعی شده اما تاريخ دقيق و مدت اجرای اين اپرا متعاقباً اعلام خواهد شد. همچنين مرور ساير اپراهای عروسكی اين گروه نمايشی همچون «مولوی» و «حافظ» را نيز در برنامه داريم و احتمالاً آنها را نيز در زمان‌های مناسب اجرای مجدد خواهيم كرد.

يادآور می‌شود، اپرای عروسكی «عاشورا» يكی از فاخرترين توليدات نمايش دينی در سال‌های اخير به كارگردانی بهروز غريب‌پور كه به حماسه عاشورا و قيام امام حسين(ع) پرداخته است و تاكنون اجراهای متعددی در داخل و خارج از كشور داشته است.

نظر: 0 /

عدم نمایش نظرات

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |