خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

محقق: جشنواره بین المللی "شعر فجر" در ١٥ استان برگزار می‌شود

پدیدآورنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی 1394 .15 بهمن

معاون بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور گفت: برنامه های دهمین جشنواره بین المللی "شعر فجر" در ١٥ استان کشور در حال برگزاری است.

معاون بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور در محفل ادبی جشنواره شعر فجر استان خراسان شمالی که در محل مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد برگزار شد، اظهار داشت: تنوع قومیت ها که در فرهنگ و تمدن اسلامی در تاریخ یکی از شگرف ترین عناصر بوده است و از همه قومیت ها، نژاد ها و فرهنگ چهره های شاخص و درخشانی برای بالابردن سطح فرهنگ منطقه داشته ایم .
«جواد محقق » گفت: مبانی دین ما به ما آموخته است که هیچ فضیلتی برای هیچ قوم و گروهی نیست مگر با تقوا.
وی تصریح کرد: زبان، مرز، ملیت و نژاد، چیزهایی است که اگر بیشتر به آنها زوم کنیم، بیشتر موجب تفرقه خواهد شد تا موجب دوستی، اما اگر حول محور فرهنگ ادبی قرار بگیریم، می توانیم همه اقوام و ملیت ها را در کنار هم داشته باشیم.
معاون بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور خاطرنشان کرد: اسلام براین عقیده است که همه مردم با همه تنوع هایی که دارند و خداوند آنها را متنوع آفریده است، باید همه در مجموعه ای در کنار هم زندگی کنند و اگر هر کدام از آنها بخواهند بر طبل نژاد و زبان و قومیت خودشان بکوبند، قطعاً اتفاقات خوبی نخواهد افتاد.

دبیر محفل ادبی جشنواره شعر فجر در خراسان شمالی نیز در ادامه این مراسم بیان داشت: خراسان شمالی بخشی از فرهنگ و تمدن خراسان بزرگ است.
«آرش شفاهی» اظهار داشت: شاعران شهرستان های استان خراسان شمالی همواره در حوزه شعرو ادبیات و حوزه داستان نویسی نویسندگان و چهره های مطرحی بودند که بی گمان برگزاری چنین نشست ها و محافلی در قالب و قامت ملی به شناسایی بیشتر شعر و ادبیات استان کمک خواهد کرد.
وی گفت: خرسندیم که امروز به دلیل استقلال استان خراسان شمالی بودجه های بیشتری برای ارتقاء شعری فراهم شده است.
دبیر محفل ادبی جشنواره شعر فجر در خراسان شمالی به تنوع فرهنگی و هم زیستی قومیت ها در این استان اشاره و اظهار کرد: گنجینه عجیب و نفیسی در هم زیستی فرهنگی در این استان دیده می شود.
.............................

1394 .15 بهمن / نویسنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |