خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

تعزیه بر دریای پارس به شیوه نئورئال

کارگردان نمایش ˝تعزیه بر دریای پارس˝ گفت: این نمایشنامه بر اساس اسناد و مدارک معتبری از زندگی میرمهنا است.
حیدر مظفری اظهار کرد: این نمایش به زندگی میرمهنای بندربیگی یکی از سرداران جنوب می پردازد. این نمایشنامه بر اساس اسناد و مدارک معتبری که در بوشهر موجود است و داستان ارواح میر مهنا و پنج تن از یارانش را پس از کشته شدن و برخاستن  ازاعماق آب های  خلیج فارس  روایت می کند؛ و مرثیه ایست بر اتفاقاتی  که به خاطر دفاع از کشور و مقابله با بیگانگان بر آنها گذشته است.

وی افزود: اجرای این نمایش به یک شیوه نئورئال برای اجرای فولکلور است. و سعی ما بر این بوده که از نشانه های بومی در اجرای نمایش استفاده کنیم تا به تئاتر ملی نزدیک بشویم.

مظفری اظهار کرد: در بخش تئاتر ایران پنج کار از شهرستان ارائه می شوند و قرار است بخشی به عنوان بخش مسابقه ایران برگزار شود و احتمال نبودن این نمایش  را در  بخش مسابقه و مقایسه نشدن با سایر گروه ها را  را یکی از نگرانی های خود بیان کرد و اظهار امیدواری کرد تا این گروه نمایشی بتواند در یکی از سالن های معتبر تئاتری به روی صحنه برود.

جهانشیر یاراحمدی، احمد قربانی، جهانگیر اشتری، جعفر بهبهانی و ماندانا احمدی  بازیگران نمایش تعزیه اشباح بر دریای پارس هستند.

نمایش "تعزیه اشباح بر دریای پارس" نوشته حسین زارعی و کارگردانی حیدر مظفری در بخش ایران سی و یکمین جشنواره تئاتر فجر پذیرفته شده است.
نظر: 0 /

عدم نمایش نظرات

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |