خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

مدرسه اسلامی هنر برگزار می کند؛ یک فنجان فیلم

پدیدآورنده: سرویس هنر اسلامی/ محمدسعید اکبرزاده 1394 .15 اردیبهشت

کارگاه «یک فنجان فیلم» به دنبال آن است تا با الگو برداری از یک یا چند فیلم کوتاه برتر در عرصه جهانی و تغییر در ساختار تکنیکی و معنایی آنها، بتوانیم شاهد پیاده سازی نگاه شخصی هنرجویان در آثار ساخته شده باشیم.

کارگاه «یک فنجان فیلم» به دنبال آن است تا با الگو برداری از یک یا چند فیلم کوتاه برتر در عرصه جهانی و تغییر در ساختار تکنیکی و معنایی آنها، بتوانیم شاهد پیاده سازی نگاه شخصی هنرجویان در آثار ساخته شده باشیم. بدین‌گونه است که ساختار آثار تولید شده در این کارگاه‌ها بومی سازی خواهد شد.

مدرسه‌ی اسلامی هنر،‌ مؤسسه‌ای غیردولتی و غیرانتفاعی است که فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۸۴ آغاز نموده است. این مرکز با در نظر داشتن اهدافی هم‌چون تثبیت جایگاه هنر در حوزه‌های علمیه، شناخت ظرفیت قالب‌های هنری و آمیختن تعهد حوزوی با تخصص هنری هر ساله کارگاه‌های هنری و کلاس‌های آموزشی خود را در زمینه‌های مختلف برگزار می‌کند.

"یک فنجان فیلم" عنوان کارگاه‌های آموزشی نقد، نمایش و تولید فیلم کوتاه است که هدایت آن را «هادی سرانجام» بر عهده دارد. وی در مورد شیوه‌ برگزاری این کارگاه می‌گوید: "در هر دوره، بخش آغازین کلاس‌ها به نمایش فیلم‌های کوتاه انتخابی از طرف خود مدرس و صحبت در مورد نقاط قدرت و ضعف آنها است. در این مدت سعی بر آن است تاهنرجویان باساختار یک فیلم کوتاه و تکنیک‌های فیلمسازان برتر در این حوزه آشنا شوند".

بومی سازی ساختار فیلم کوتاه، از اهداف اصلی این کارگاه است
هادی سرانجام روند پیشرفت یک کارگاه را منوط به حضور فعال هنرجویان در این ورک‌شاپ می‌داند و اضافه می‌کند: "بعد از گذشت چند جلسه، مسؤولیت انتخاب فیلم‌های کوتاهی که قرار است در کلاس‌ها پیرامون آنها بحث و گفتگو شود، بر عهده‌ خود هنرجویان است و آنها باید با توجه به آموخته‌های خود در هر جلسه چند فیلم کوتاه از سینمای ایران و جهان انتخاب کرده و نمایش دهند".

مدرس کارگاه یک فنجان فیلم در خصوص نتایج این کارگاه آموزشی عنوان می‌کند: "در این کارگاه ما به دنبال آن هستیم تا با الگو برداری از یک یا چند فیلم کوتاه برتر در عرصه جهانی و تغییر در ساختار تکنیکی و معنایی آنها، بتوانیم شاهد پیاده سازی نگاه شخصی هنرجویان در آثار ساخته شده باشیم. بدین‌گونه است که ساختار آثار تولید شده در این کارگاه‌ها بومی سازی خواهد شد".

در پایان کارگاه این هفته فیلم کوتاهی با عنوان کنتراست ساخته‌ «حمید شاهمرادی» یکی از هنرجویان این دوره به نمایش درآمد و مورد نقد و بررسی دیگر هنرجویان قرار گرفت.
لازم به ذکر است این کارگاه، دوشنبه‌ها از ساعت 16 تا 18 برگزار شده و شرکت در آن فقط مخصوص افرادی است که در دوره‌ها ثبت نام کرده‌اند.

علاقمندان برای اطلاع از دوره‌ها و اطلاعات ثبت‌نام می‌توانند به سایت اینترنتی مدرسه‌ی اسلامی هنر www.isoa.ir مراجعه نمایند.

1394 .15 اردیبهشت / نویسنده: سرویس هنر اسلامی/ محمدسعید اکبرزاده / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |