خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
سرپرست گروه مرمت منارجنبان:

مرحله اول مرمت منارجنبان به پایان رسید

سرپرست گروه مرمت منارجنبان گفت: بخش استحکام بخشی منارجنبان به پایان رسیده است و گروه مرمت در مرحله تحقیق و پژوهش برای مرمت اصولی مناره ها و کل سازه هستند.

منصور زیرک سرپرست گروه مرمت منارجنبان گفت: در حال حاضر وضعیت موجود مناره ها و سازه تثبیت شده و گروه مرمت  درحال تحقیق و پژوهش برای مرمت کل سازه و مناره ها هستند تا کاری ماندگار و اصولی انجام بشود.
وی درباره زمان شروع مرمت تصریح نمود:در حال آسیب شناسی کلی و علت یابی ریزش ها و ترک های سازه هستیم و نمی دانیم کار تحقیق چه زمانی به پایان می رسد.
معاون میراث شهرستان اصفهان در ادامه خاطرنشان کرد:تا کنون مرمت های زیادی بر روی منارجنبان انجام شده است که بیشتر موردی و موضعی بوده است ومربوط به ظاهر سازه

بوده اما ما به دنبال این هستیم که آسیب شناسی کلی انجام بشود و راه مرمت درست را انتخاب کنیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایمنا که آیا پس از مرمت مناره ها باز هم جنبانده می شود،گفت:از نظر کارشناسی می گویم که جنباندن منارجنبان به صلاح سازه نیست و اصلا در این موضوع اظطراری وجود ندارد و به نظر من بهتر است که این کار پس از مرمت متوقف بشود.
زیرک اظهار داشت: جنبیدن خاصیت همه مناره ها حتی مسجد امام است اما چون منارجنبان قطر و ارتفاع کمتری دارد و مصالح سبکی در آن کار شده جنباندنش مشهودتر است.

نظر: 0 /

عدم نمایش نظرات

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |