خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها
رئیس حوزه هنری استان سمنان خبر داد :

آغاز سومین سوگواره «12 شب ، 24 شبیه» در دامغان

سومین سوگواره 12 شب تعزیه خوانی با عنوان «12 شب ، 24 شبیه» توسط 24 گروه تعزیه خوان به مدت 12 شب در شهرستان دامغان آغاز شد .
رئیس حوزه هنری استان سمنان با اعلام خبر فوق افزود : به مناسبت ایام اربعین حسینی از سوی حوزه هنری استان سمنان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان مراسم تعزیه خوانی با عنوان سومین سوگواره «12 شب ، 24 شبیه» توسط گروه های تعزیه خوان شهرستان دامغان از روز یكشنبه 10 دی ماه آغاز شده است .
سید عباس دانایی با ذكر این نكته كه امسال سومین سالی است كه این سوگواره برگزار می شود گفت: در سومین سوگواره «12 شب ، 24 شبیه» ، 24 گروه تعزیه خوان از روستاهای مختلف این اثر را اجرا می نمایند .
دانایی تصریح كرد : این سوگواره تا پنج شنبه 21 دی ماه سال جاری در دو نوبت از ساعت 15 تا 17 و 18 تا 20 در تالار منوچهری دامغانی مجتمع فرهنگی هنری شهید شاهچراغی واقع در دامغان ، میدان ورزش برگزار می شود .
وی گفت : مراسم اختتامیه این سوگواره نیز روز 22 دی ماه سال جاری مصادف با 28 صفر ، سالروز رحلت پیامبر اكرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)  با تقدیر و تجلیل از گروه های تعزیه خوان برگزار می شود .
شایان ذكر است پیش از این سوگواره های «12 شب ، 12 شبیه » و «17 شب ، 17 شبیه» به ترتیب در سال های 89 و 90  از سوی حوزه هنری استان سمنان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان در دامغان برگزار شده است .
سوگواره «12 شب ، 24 شبیه» از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان و حوزه هنری استان سمنان با همكاری فرمانداری و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان برگزار می شود.
نظر: 0 /

عدم نمایش نظرات

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |