خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

آینده نقاشی ایران امیدوارکننده است، گفتگو با پرویز کلانتری

پدیدآورنده: خبرگزاری مهر 1389 .7 شهریور

پرویز کلانتری، در مورد وضعیت نقاشی معاصر ایران به خبرنگار مهر گفت: اخیرا مصاحبه‌ای از خانم لیلی گلستان خواندم که گفته بود بشدت شیفته نقاشی‌های جوانان است. منهم همینطور.

پرویز کلانتری تاکید کرد که شیفته آثار هنرمندان جوان است و حضور آنها در عرصه‌های جهانی باعث امیدواری به آینده نقاشی ایران می‌شود.

پرویز کلانتری، در مورد وضعیت نقاشی معاصر ایران به خبرنگار مهر گفت: اخیرا مصاحبه‌ای از خانم لیلی گلستان خواندم که گفته بود بشدت شیفته نقاشی‌های جوانان است. منهم همینطور.
وی افزود: مطمئن هستم اتفاقی افتاده که نقاشی کمیت گرا شده و تعداد نقاشان خیلی زیاد و گوناگون شده است. امروز می‌بینیم تجربه‌های مختلف مثل ویدیئوآرت، اینستالیشن آرت، هنر مفهومی و..توسط جوانان انجام می‌شود.
کلانتری در ادامه عنوان کرد: همه جوانان با پیشرفت‌های علمی آشنا هستند. کامپیوتر را می‌شناسند، می‌دانند در دنیا چه خبر است و یاد گرفته‌اند آثارشان را در خارج از کشور نمایش دهند.
کلانتری سپس با بیان این مطلب آینده نقاشی ایران را خوب توصیف کرد: این اتفاق‌ها و حضور جوان‌ها در این عرصه‌ها باعث شده است،  نسبت به آینده نقاشی خوش‌بین باشم و برای همین فکر می‌کنم آینده خوب و درخشانی دارد.
 در آخرین نمایشگاه کلانتری که از31 تیر در نگارخانه ساربان درحال برگزاری است، چهار اثر به فروش رفته‌اند. تابلوی "کمپوزیسیون دو" با قیمت هفت و نیم میلیون تومان، "چشم انداز دو" با قیمت 7 میلیون تومان، "چشم انداز سه" با قیمت 7 میلیون تومان و "مینیمال" با قیمت 8 میلیون تومان از جمله آثار به فروش رفته هستند.
این نمایشگاه تا تاریخ 14 مرداد در نگارخانه ساربان دایر است و علاقه مندان می‌توانند همه روزه به جز جمعه‌ها از ساعت 16 تا 20 از این آثار واقع در نگارخانه ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی ، چهار راه صابونچی ( مهناز)،خیابان مهماندوست، پلاک 8 دیدن کنند.

 

۰۹:۳۹ ,  ۱۳۸۹/۰۵/۱۱ ، منبع : خبرگزاری مهر

1389 .7 شهریور / نویسنده: خبرگزاری مهر / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |