خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

گزيده اشعار ولايی 3 شاعر در «از ديار روشنی» منتشر شد

كتاب «از ديار روشنی» گزيده اشعار ولايی از سه شاعر است كه به كوشش سيدمحدجواد شرافت تهيه و توسط مؤسسه انتشارات اميركبير منتشر شده است.

 

كتاب «از ديار روشنی» گزيده اشعار ولايی از سه شاعر است كه به كوشش سيدمحدجواد شرافت تهيه و توسط مؤسسه انتشارات اميركبير منتشر شده است.

كتاب «از ديار روشنی» معرفی و گزيده شعر ولايی سه شاعر به نام‌های سيدرضا مؤيد، محمدجواد غفورزاده و غلامرضا شكوهی است كه به كوشش سيدمحمدجواد شرافت تهيه شده است.

اين كتاب از مجموعه كتاب‌های «آستان پاكان» است كه برای دوستداران شعر آئينی با رويكرد مراثی و مناقب و فضايل اهل بيت(ع) فراهم آمده است تا از ميان اشعار پرشمار و كتاب‌های گوناگون، نمونه‌هايی خواندنی و به يادماندنی از اشعار آئينی را در دسترس همگان قرار دهد.

در كتاب «از ديار روشنی» در معرفی شاعر سعی شده تا حتی‌الامكان از طرح مباحث تخصصی خودداری شود و در انتخاب اشعار نيز علاوه بر اتقان و استواری مفاهيم، به شيوايی و رسايی سخن، بيش از ساير عناصر شعر توجه شده است.

در

كتاب «از ديار روشنی» معرفی و گزيده شعر ولايی سه شاعر به نام‌های سيدرضا مؤيد، محمدجواد غفورزاده و غلامرضا شكوهی است كه به كوشش سيدمحمدجواد ش

هر بخش اين كتاب ابتدا هر يك از شاعران معرفی شده و سپس ويژگی‌ها و قالب‌های شعر و اشعار برگزيده از آن آورده شده است كه در معرفی «سيدرضا مؤيد» چنين آمده است: وی از شاعران پيشكسوت و نام آشنای هيئات مذهبی است كه طبع روان خود را وقف سرودن در مدح و مرثيه ائمه معصومين(ع) كرده است. گل‌های اشك، جلوه‌های رسالت، نغمه‌های ولايت و يك كربلا عطش عناوين كتاب‌هايی است كه از وی منتشر شده.

فهرست منابع، بخش پايانی اين كتاب است كه آهی بر باغ آئينه، يك ساغر نگاه، از كعبه تا محراب، سلام بر حسين(ع) و كاروان شعر عاشورا از جمله منابعی است كه در اين كتاب از آن بهره گرفته شده.

گفتنی است كه كتاب «از ديار روشنی» با شمارگان سه هزار نسخه،قيمت 19 هزار ريال و 87 صفحه منتشر شده و در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

نظر: 0 /

عدم نمایش نظرات

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |