خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

ششمین دوره جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) 1392 .11 آذر

جلسه شورای دبیران ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دبیرخانه جشنواره برگزار شد.
در این جلسه دبیران رشته‌های مختلف جشنواره ضمن ارائه فعالیت‌های انجام شده و چشم اندازهای که تاکنون جشنواره بر اساس آن فعالیت کرده، ادامه روند فعالیت‌ها را به صورت مناسب خواستار شدند.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ارائه دیدگاه‌های خود مبنی بر جریان سازی و نهادینه ساختن ارزش‌های علمی، هنری منطبق با فعالیت‌های انجام شده که همساز با جریان هنری دهه فجر خواهد بود تاکید کرد که ادامه فعالیت‌ها با حضور استادان و در حوزه شورای سیاست‌گذاری و دبیران جشنواره انجام شود.
مرادخانی درباره حضور آقای میرهاشمی که گفته می‌شود از فعالیت‌ها کناره گیری و استعفای خود را ارائه کرده است، اعلام کرد: اصولا مدیران دولت در جریان‌های تغییر دولت در حال تغییر هستند اما افرادی که در جریان فعالیت‌های هنری بویژه جریان‌های مستمر و مداوم مانند جشنواره تجسمی فجر هستند، لازم است که با ثبات، بدون دغدغه و با احترام کارشان را ادامه دهند، بنابراین استعفا یا هرگونه کناره‌گیری منتفی است.
مرادخانی افزود: اصولا با حضور استادان متقدم و همراهی آنان جشنواره‌ها صاحب منزلت و اعتبار خواهند بود و امیدوارم این جشنواره با حضور شورای دبیران و استادانی که نام‌شان را در شورای سیاست‌گذاری دیدم با ‌نهایت موفقیت و اقبال هنرمندان کار خود را ادامه دهد و شاهد شکوفایی آن باشیم.
مرادخانی در ادامه گفت: جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر می‌بایست جریان ساز باشد و الگوهایی ارائه کند و از چنان اعتباری برخوردار باشد که همه هنرمندان به شرکت در جشنواره علاقه‌مند باشند. انتظار از جشنواره تجسمی زیاد است و خروجی جشنواره و بسترسازی آن برای هنرهای تجسمی اهمیت بسیاری دارد، بنابراین اگر جشنواره فجر بتواند جریان سیال هنرهای تجسمی را شکل دهد و بسترسازی کند باید این رویداد را تقویت کرد.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: جشنواره هنری از جمله جشنواره هنرهای تجسمی فجر به بررسی نیاز دارند تا روشن شود که آیا توانسته عمده هنرمندان را متقاعد کند جریان سیال هنرهای تجسمی را شکل دهد و آیا باید با همین روند ادامه یابد یا تغییراتی در آن ایجاد شود.
مرادخانی ادامه داد: رویکرد ما این است که جشنواره‌ها و برنامه‌ها توسط بخش خصوصی برگزار شود و معاونت هنری و وزارت رهنگ و ارشاد اسلامی از برنامه‌ها حمایت کند.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مشکلات این معاونت گفت: معاونت هنری در حال حاضر در شرایط مالی مناسبی نیست و مشکلات متعددی دارد که البته حل خواهد شد. ما به دنبال چابک سازی مجموعه هستیم و سعی داریم فرصت‌هایی مانند بی‌ینال ونیز را که متاسفانه از دست رفته است، احیا کنیم.
مرادخانی اظهار امیدواری کرد ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با تلاش دبیران و همارهی هنمرندان به نحو مناسبی برگزار شود.
اصغر امیرنیا؛ مدیر کل هنرهای تجسمی نیز در این جلسه بر اهمیت جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در کنار دوسالانه‌های تجسمی تاکید کرد.
عبدالرحیم سیاهکارزاده؛ دبیر اجرایی ششمین جشنواره بین الملی هنرهای تجسمی فجر نیز گزارشی از روند اجرایی ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر ارائه کرد.
دبیران ششمین جشنواره بنی المللی هنرهای تجسمی فجر نیز در این جلسه نظرات و دیدگاههی خود را درباره این رویداد بیان کردند.
ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در رشته‌های نقاشی، با موضوع انسان معاصر، خوشنویسی در سه گرایش نستعلیق، شکسته نستعلیق و نسخ و ثلث با موضوع آزاد نگارگری در سه گرایش نقاشی ایرانی با موضوع شعایر ایرانی-اسلامی و تذهیب و گل ومرغ با موضوع آزاد، مجسمه سازی با موضوع راه بی‌انت‌ها و سرامیک هنری با موضوع آزاد در بخش ملی برگزار می‌شود.
بخش بین الملل ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی دررشته‌های کاریکاتور در دو گرایش کارتون با موضوع هنر و چهره با موضوع سیاستمداران مطرح جهان، عکاسی در گرایش مستند با موضوع امید و شادی‌های زندگی، پوس‌تر با موضوع انرژی و تصویر سازی با موضوع خانواده برگزار می‌شود.
فیلم‌های مستند هنرهای تجسمی بخش دیگر ششمین جشنواره تجسمی فجر است.
هنرمندان برای شرکت در بخش ملی و بین الملل ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی می‌توانند تا ۲۹ آذرماه سال جاری در سایت جشنواره به نشانی www. ivafestival. irثبت نام کنند و آثارشان را ارسال کنند.

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |