خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

محراب ۳۰۰ ساله مسجد مقدس جمکران + عکس

پدیدآورنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی 1395 .11 فروردین

به مناسبت ایام نوروز محراب ۳۰۰ ساله مسجد مقدس جمکران در معرض بازدید میهمانان نوروزی و زوار این مکان مقدس قرار گرفت.

محراب ۳۰۰ ساله مسجد مقدس جمکران که تا کنون در انباری این مسجد نگهداری می‌شده است، به مناسبت ایام نوروز در معرض بازدید میهمانان نوروزی و زوار این مکان مهدوی قرار گرفت.

این روزها مسجد مقدس جمکران در ایام نوروز پذیرای مسافران نوروزی از سراسر کشور است، به مناسبت این ایام، در این مکان مهدوی نمایشگاهی با ۴ غرفه در باب المعصومه(درب شماره ۲) در انتهای شبستان کربلا راه‌اندازی شده است.

از نکات جالب توجه این نمایشگاه وجود ۲ محراب قدیمی مسجد مقدس جمکران با قدمت بیش از ۳۰۰ سال همراه با پرچم گنبد حرم‌های امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) است که در کنار نمایش بیش از ۵ هزار عنوان کتاب مهدوی قرار داده شده است.

البته زوار می‌توانند از ۸۰۰ عنوان کتب مهدوی که عموماً کم‌نظیر هستند در کتابخانه عمومی و مرکز اسناد مسجد مقدس جمکران استفاده کنند، برگزاری مسابقه کتابخوانی کوچه‌های آدینه با جوایزی همچون حکم خادم افتخاری(خارج از نوبت) مسجد مقدس جمکران به ۱۴ آقا و ۱۴ خانم به همراه اهدای تابلوی نفیس به ۲۸ نفر از جمله عیدانه این نمایشگاه به زوار مسجد است.

نمایشگاه کتابخانه عمومی و مرکز اسناد مسجد مقدس جمکران از ساعت ۷ تا ۲۲ تا چهاردهم فروردین ماه برپا خواهد بود.

1395 .11 فروردین / نویسنده: خبرگزاری ابنا / سرویس هنر اسلامی / نظر: 0 /

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |