خانه مبانی نظری خوشنویسی صنایع دستی نقاشی و نگارگری تعزیه و نمایش سینما و تلویزیون معماری شعر و ادبيات هنر جدید جشنواره ها

نمایشگاه عکس «سبز سرخ» در موزه فلسطین

پدیدآورنده: به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ـ ایرنا 1392 .14 آذر

دومین نمایشگاه گروهی از آثار عکاسان ” پایگاه عکس چیلیک ” با نگاهی به ابعاد عرفانی و حماسی سوگواری در ماه محرم در موزه هنرهای معاصر فلسطین هم اکنون در حال برگزاری است.

در این نمایشگاه که با همت عکاسان و حمایت رسانه عکاسیپایگاه عکس چیلیک “(Chiilick.com) برگزار شده، ۷۲ قطعه عکس رنگی و سیاه و سفید در اندازه ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر از عکاسان پانزده استان کشور با مضامین عرفانی و حماسی و با نگاهی واقع گرا و انتزاعی به موضوع های مستند ارایه شده است. مجموعه عکس های ارایه شده در نمایشگاه ” سبز سرخ ” فارغ از نگاه های معمول و رایج این حوزه و پرداخت های مطبوعاتی و گذرا به این رویداد اعتقادی، با رویکردی پژوهش محور و کارشناسی شده در این مجموعه انتخاب شده و به نمایش گذاشته شده اند.
” مهدی سروری ” دبیر برگزاری این نمایشگاه، عامل انسجام تصویری آثار ارایه شده را نگاه عکاسان عنوان کرد و تاکید کرد عکاسان این مجموعه، با برخورداری از بینش و اندیشه زیبابینی که در محور رفتارهای عاشورایی و شخصیت‌های حسینی نقش گرفته است، سعی خود را در دخالت این باور در حین عکاسی به کار بسته اند.

این نمایشگاه ساعت ۱۷ روز چهارشنبه ۱۳ آذرماه جاری گشایش یافته و تا یکم دی ماه همه روزه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ و پنجشنبه ها از ساعت ۱۰ تا ۱۵ پذیرای دیدار عکاسان و علاقه مندان است.
موزه هنرهای معاصر فلسطین در تهران، میدان فلسطین، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، تقاطع بزرگمهر واقع شده است.

نظرات:

بازخورد مطلب:

خانه | تماس | درباره ما |